Πέμπτη, 9 Μαΐου, 2024

Βαριά ήττα στο Αγρίνιο για τον Πλατανιά

Βαριά ήττα με σκορ 3-0 γνώρισε ο Πλατανιάς από τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο για τη 16η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Η χανιώτικη ομάδα είχε πολύ κακή εμφάνιση και από τη στιγμή που βρέθηκε να χάνει, στο 41ο λεπτό από το γκολ του Θεοδωρίδη… κατέρρευσε.

Ο Παναιτωλικός συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς και στο β’ ημίχρονο, αποτελειώνοντας τον Πλατανιά, σκοράροντας το 2-0 στο 60′ με τον Μπόγιοβιτς ενώ το 3-0 ήρθε στο 66′ από τον Καμαρά.

Οι γηπεδούχοι έχασαν μάλιστα και πέναλτι στο 82′, με τον Γιωργαλλίδη ν’ αποκρούει την εκτέλεση του Μπόγιοβιτς.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Μπρακάλι, Γκόλιας, Κούσας, Καμαρά (81′ Μύγας), Μελισσάς, Θεοδωρίδης (86′ Πασάς), Γοδόι, Σίλβα Τζούνιορ, Γκάλο, Μπακάκης (78′ Παπουτσογιαννόπουλος), Μπόγιοβιτς

Πλατανιάς (Νίκος Αναστόπουλος): Γιωργαλλίδης, Φαΐσκα, Ιντζίδης, Φερνάντες, Δημήτρης, Αγκιλέρα, Τετέ, Σιώπης (46′ Γουνδουλάκης), Μπέλιτς (75′ Πόποβιτς), Κατάι (70′ Μπεριάν), Τόρες.

Διαιτητής: Καμπαξής (Εύβοιας)