Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

“Τσίμπησε” το βαθμό στο Ηράκλειο η Παλαιόχωρα

Tο βαθμό της ισοπαλίας (0-0) απέσπασε στον αγώνα που διεξήχθη στο Μαρτινέγκο η ομάδα της Παλαιόχωρας παίζοντας απέναντι στον Ατσαλένιο.

Η χανιώτικη ομάδα είχε αρκετές ευκαιρίες για να φτάσει στο γκολ, με κορυφαίες αυτές με τους Πάγκαλο στο 4ο λεπτό, Γκούφα στο 45′ και Μανουσάκη στο 64′, αλλά δεν τα κατάφερε, παρότι μάλιστα αγωνιζόταν με παίκτη παραπάνω από το 20ο λεπτό μετά την αποβολή του Καμπόσου με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Σε κάθε περίπτωση, η Παλαιόχωρα κατάφερε να εκπληρώσει τον στόχο της που ήταν η απόσπαση του θετικού αποτελέσματος και πλέον φτάνει τους 11 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Διαιτητής: Μόσχος (Λασιθίου). Βοηθοί: Φραγκιαδάκης – Καφεσάκης (Λασιθίου)

ΠΟΑ (Μανώλης Σκύβαλος): Μανουσάκης, Καρβέλλας, Βρετός, Νηστικάκης, Πολύζας, Σαμουυλίδης, Καραγκιοζιδης,Κερμενίδης, Καμποσος, Καρλίτος, Καιμακαμούδης.

Παλαιόχωρα (Αστέριος Θέμελης): Μαυρομιχαλης, Μανουσάκης,Ραδής, Κτιστόπουλος, Πάγκαλος, Νικολίτσης, Παλιάτσος, Ζαχαράκης, Γκούφας, Αναστασόπουλος, Πετράκης.

ΑΝΕΤΑ Ο ΓΙΟΥΧΤΑΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΝΕΣ
Εκτός του αγώνα στο Μαρτινέγκο, διεξήχθη τη Δευτέρα στις Αρχάνες και το ματς που δεν έγινε την Κυριακή, με τον Γιούχτα να επικρατεί άνετα με 5-1 της Νεάπολης (φωτ. από το παιχνίδι). Τα γκολ πέτυχαν οι Τριανταφύλλου (18′, 79′),  Ηλιόπουλος (33′, 45′) και Σφυρογιαννάκης στο 68′. Ο Ταβλαδωράκης είχε μειώσει προσωρινά για τη Νεάπολη στο 75′.