Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Ηττα του Πλατανιά με 1-0 στο Αγρίνιο

Ανώτερος στο α’ ημίχρονο ο Παναιτωλικός πέτυχε ένα τέρμα με τον Μπεχαράνο στο 24′ και νίκησε τον Πλατανιά με 1-0 στον αγώνα της εμβόλιμης 15ης αγωνιστικής. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους στο β’ μέρος και μάλιστα στα τελευταία 20 λεπτά έκλεισαν στα καρέ του τον Παναιτωλικό. Μάλισα στο 81′ άγγιξε την ισοφάριση, όμως το σουτ του Ναζλίδη βρήκε πάνω στον πεσμένο Κούσα.

Γκολ: Μπεχαράνο (σουτ 24′)
Κάρτες: Μύγας (κίτρινη 42′), Τσουράκης (κίτρινη 61′), Κέβιν (κίτρινη 77′), Κουλιμπαλί (κίτρινη 82′),
Διαιτητής: Γιάχος (Χίου)
Βοηθοί: Σωτηρόπουλος (Αχαΐας), Τσολάκης (Αθηνών)
Παναιτωλικός (Χάβος): Ράφαελ, Κέβιν, Κούσας, Ετζενγκουελέ, Μπεχαράνο, Γοδόι, Καλογέρης (Μαλεζάς 86′), Μύγας (Κόρμπος 61′), Μαρτίνες, Καπέλ, Άλβες (Βασιλείου 69′).
Πλατανιάς (Χριστόπουλος): Ολιμπά, Δημήτρης, Ιτουά, Νέπλιακ, Κουλιμπαλί, Μαχαμάτ, Τετέ, Μενδρινός (Γιακουμάκης 80′), Μιλούνοβιτς (Φιγκέιρα 71′), Τσουράκης (Τσοντάκης 75′), Ναζλίδης.