Κυριακή, 5 Δεκεμβρίου, 2021

Τοπικό ποδόσφαιρο: Με τη δύναμη της έδρας Θύελλα και Παλαιόχωρα

Με τη δύναμη της έδρας στα παιχνίδια που ολοκλήρωσαν την 6η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας η Θύελλα λύγισε 2-0 τον Ηρακλή Ν. και η Παλαιόχωρα πήρε το παρθενικό τρίποντο με 2-0 επί της ΑΕ Κυδωνίας. Στην Β’ επίσης νίκησαν οι γηπεδούχοι Αστέρας Χ. και Αμιλλα ενώ στη Γ’ ο Ασπάλαθος με το 3-0 επί της Δάφνης (φωτ.) πέτυχε το απόλυτο και ο Κρ. Αστέρας πήρε εμφατική νίκη με 5-2 στα Σφακιά. Ολοι οι αγώνες:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
6η αγωνιστική
Μινώταυρος – Ικαρος Μ. 1-0
Σπάθα – Γρανίτης 1-2
Απόλλων- Χάλης 6-0
Δόξα Παχ. – Πανακρωτηριακός 0-1
Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ – Ιδομενέας 1-3
Παλαιόχωρα – ΑΕ Κυδωνίας 4-0
Θύελλα Καλ. – Ηρακλής Νερ. 2-0
Ρεπό: Θησέας

Βαθμολογία (6 αγώνες)
1.Απόλλων 25-3 18
2.Ιδομενέας 10-2 16
3.Γρανίτης* 11-2 12
4.Σπάθα* 11-6 10
5.Μινώταυρος 9-6 10
6.Πανακρωτηριακός* 11-7 9
7.Ικαρος Μ. 9-8 9
8.Ηρακλής Ν. 6-9 8
9.ΑΕ Κυδωνίας 10-16 7
10.Θύελλα Καλ. 8-17 6
11.Παλαιόχωρα* 6-5 5
12.Θησέας* 5-6 5
13.Παγχαν./ΔΑΑΟΧ 6-8 4
14.Δόξα Π.* 3-14 1
15.Χάλης 0-21 0
Σημ.: Οι ομάδες με αστερίσκους έχουν τόσους αγώνες λιγότερους όσοι οι αστερίσκοι

Επόμενη 7η αγωνιστική
ΑΕ Κυδωνίας – Ικαρος Μ.
Γρανίτης – Παλαιόχωρα
Χάλης – Μινώταυρος
Πανακρωτηριακός – Σπάθα
Ιδομενέας – Απόλλων
Θησέας – Δόξα Παχιανών
Ηρακλής Ν. – Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ
Ρεπό: Θύελλα Καλαθενών

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
5η αγωνιστική
Ασπίδα – Ηφαιστος 0-2
Τιτάν – Ιωνία 2000 1-5
Νέος Κισσαμικός – ΕΘΚ 5-1
Αμιλλα – Αρης Βουκ. 1-0
Αστέρας Χαλ. – Ροδωπού 4-0
ΑΠ Σούδας – Ποσειδών Τσ. (Τετάρτη, 16:00)
Νέος Σαμψών – Απτερα (Τετάρτη, 16:00)

Βαθμολογία (5 αγώνες)
1.Ν.Κισσαμικός 18-7 13
2.Ιωνία 2000 14-4 11
3.Απτερα* 12-1 9
4.Ποσειδών Τ.* 12-3 9
5.Ηφαιστος 13-5 8
6.Αστέρας Χ. 9-6 8
7.Αμιλλα 7-11 7
8.Νέος Σαμψών* 7-3 6
9.Ασπίδα 9-11 6
10.ΑΠ Σούδας* 9-12 6
11.Ενωση ΘΚ 7-9 5
12.Ροδωπού 7-26 3
13.Τιτάν 6-18 1
14.Αρης Β. 5-19 0

Επόμενη 6η αγωνιστική
ΑΠ Σούδας – Ασπίδα
Ηφαιστος – Τιτάν
Ποσειδών Τσ. – Αμιλλα
Ιωνία 2000 – Αστέρας Χαλ.
Αρης Βουκ.- Νέος Σαμψών
Ροδωπού – Νέος Κισσαμικός
Απτερα – ΕΘΚ

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
2η αγωνιστική
ΑΣ Γαλατά-Κορωνίδα 1-1
Σφακιά-Κρ. Αστέρας 2-5
Ασπάλαθος-Δάφνη 3-0
Κουμπές-ΑΟ Περιβολίων (Δευτέρα, 19:00)
Ατρόμητος Μ.-Νέοι Μινωταύρου (Τετάρτη, 16:00)
Ρεπό: Τάλως

Βαθμολογία (2 αγώνες)
1.Ασπάλαθος 6-1 6
2. Νέοι Μινώταυρου* 4-0 3
3.Ατρόμητος* 3-0 3
4.ΑΟ Περιβολίων* 2-0 3
5.Κρ.Αστέρας 6-5 3
6.Σφακιά 4-6 3
7.ΑΣ Γαλατά* 1-1 1
8.Κορωνίδα 1-4 1
9.Τάλως* 1-2 0
10.Κουμπές* 0-4 0
11.Δάφνη 0-5 0

Επόμενη 3η αγωνιστική
Ασπάλαθος-Κουμπές
Σφακιά-Δάφνη
Κορωνίδα-Νέοι Μινωταύρου
ΑΟ Περιβολίων-Ατρόμητος Μ.
Τάλως-ΑΣ Γαλατά
Ρεπό: Κρ. Αστέρας

Αφήστε ένα σχόλιο

Please enter your comment!
Please enter your name here

Εντός εκτός και επί τα αυτά

Μικρές αγγελίες

aggelies

Βήμα στον αναγνώστη

Στείλτε μας φωτό και video ή κάντε μία καταγγελία

Συμπληρώστε τη φόρμα

Ειδήσεις

Σχόλια

Συνεργασίες

Διαδρομές

Podcasts

Επιστολές

Χρήσιμα