“Έξυπνες” κατασκευές με βάση τη σύγχρονη τεχνολογία αλλά και παραδοσιακές τεχνικές, δημιουργίες με φαντασία, μεράκι και πολύ δουλειά από τους μαθητές σχολείων της Πρωτοβάθμιας και της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στο “13ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας” στο Πνευματικό Κέντρο Χανίων.
Κατασκευές με βάση την ρομποτική, τους αυτοματισμούς, ηλεκτρονικά συστήματα παρουσιάζονται την Πέμπτη και την Παρασκευή. «Είναι οι προσπάθειες των μαθητών από όλο το Νομό! Μιλάμε για την ψηφιακή εποχή που είναι και το παρών και το μέλλον. Όλες οι προσπάθειες των παιδιών αναδεικνύονται σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς» δήλωσε ο διευθυντής εκπαίδευσης κ. Μανώλης Χριστοδουλάκης.