Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Στην Πάτρα σταμάτησε το αήττητο σερί των Χανίων

Με ένα γκολ που δέχθηκαν στο 6ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Αραβίδη τα Χανιά γνώρισαν την Κυριακή στην Πάτρα από την Παναχαϊκή με 3-2 την πρώτη ήττα τους στον β’ γύρο και έχασαν λίγο έδαφος. Πάντως με νίκη την ερχόμενη αγωνιστική με τον Απόλλωνα Λάρισας στα Περιβόλια κλειδώνουν την παρουσία τους στα πλέι οφ. Μόλις στο 12’ ο πρώην παίκτης των φιλοξενουμένων Κουσκουνάς άνοιξε το σκορ σταματώντας ένα σερί 777’ λεπτών απαραβίαστης εστίας του Κουτζαβασίλη. Στο 32’ ο Βασιλόγιαννης ισοφάρισε αλλά πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ο Αραβίδης στο επόμενο λεπτό έδωσε ξανά το προβάδισμα στην Παναχαϊκή (2-1). Στο 70’ σε πέναλτι που κέρδισε ο Μασένα και εκτέλεσε ο Δημητριάδης ο Κολοβούρης απέκρουσε ενώ στο 75’ αποβλήθηκε ο Μασένα.
Εστω και με 10 παίκτες τα Χανιά κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 79’ με υπέροχη εκτέλεση φάουλ αλλά την τελευταία λέξη την είπαν οι γηπεδούχοι στην εκπνοή.