Κυριακή, 5 Δεκεμβρίου, 2021

Πολύτιμες εντός έδρας νίκες για Παλαιόχωρα, Χάλη και ΑΕ Κυδωνίας

Πολύτιμες εντός έδρας νίκες για Παλαιόχωρα, Χάλη και ΑΕ Κυδωνίας

Στα παιχνίδια με τα οποία ολοκληρώθηκε η 12η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας η Παλαιόχωρα νίκησε 3-1 τη Δόξα και έμεινε μόνη 2η ενώ πολύτιμες νίκες με τις οποίες πήραν βαθμολογική ανάσα πέτυχαν ΑΕ Κυδωνίας και Χάλης. Αντίθετα ο Τιτάν παραχώρησε ισοπαλία στον Παγχανιακό/ΔΑΑΟΧ και έμεινε μόνος στην προτελευταία θέση.
Στη Β’ κατηγορία ο Ποσειδώνας Τσ. ηττήθηκε 3-2 από τον Ηφαιστο (φωτ.) και έτσι πλέον στην 2η θέση ισοβαθμούν Θησέας και Κορωνίδα που τον… προσπέρασαν. Πιο αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

12η αγωνιστική

  • Ικαρος Μ. – Ιδομενέας 1-1
  • Αρης Σ. – Μινώταυρος 1-1
  • Σπάθα Κολ. – Ηρακλής Ν. 4-0
  • Θύελλα Καλ. – Απόλλων 2-4
  • Χάλης Βαρ. – Αστέρας Χαλ. 3-1
  • ΑΕ Κυδωνίας – Γρανίτης 1-0
  • Παλαιόχωρα – Δόξα Παχ. 3-1
  • Τιτάν – Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 2-2

Βαθμολογία (12 αγώνες)
1.Απόλλων 33-8 34
2.Παλαιόχωρα 37-12 31
3.Αρης Σ. 41-10 29
4.Σπάθα 28-15 22
5.Ικαρος Μ. 25-17 21
6.Μινώταυρος 22-18 20
7.Ηρακλής Ν. 19-21 18
8.Γρανίτης 19-15 16
9.Παγχανιακός/Δ. 13-18 16
10.Θύελλα Καλ. 15-22 11
11.Ιδομενέας 16-24 11
12.ΑΕ Κυδωνίας 10-26 11
13.Δόξα Παχ. 12-19 10
14.Χάλης 15-31 10
15.Τιτάν Καλ. 14-31 8
16.Αστέρας Χ. 7-39 3

Β‘ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  • 12η αγωνιστική
  • Καλτσέτο – Θησέας Π.0-5
  • Ενωση Θ.Κ. – Ιωνία 2000 2-1
  • Κορωνίδα – Ασπίδα Ν. 4-1
  • Ηφαιστος – Ποσειδών Τσ. 3-2
  • Πέργαμος – Α.Π. Σούδας 0-4
  • Απτερα – Αμιλλα 1-2
  • Νέος Σαμψών – Ποσειδών Κ. 1-0
  • Ροδωπού – Υρτακίνα 3-2

Βαθμολογία (12 αγώνες)
1.Ενωση Θ.Κ. 32-16 30
2.Θησέας 31-14 21
3.Κορωνίδα 27-19 21
4.Ποσειδών Τσ. 20-14 19
5.Πέργαμος 18-13 18
6.Νέος Σαμψών 12-10 18
7.Απτερα 18-16 17
8.Ιωνία 2000 23-26 16
9.Ηφαιστος 25-29 16
10.Ροδωπού 20-25 16
11.ΑΠ Σούδας 25-17 15
12.Ασπίδα 11-19 15
13.Υρτακίνα 19-22 14
14.Αμιλλα 24-33 12
15.Ποσειδών Καμ. 20-30 12
16.Καλτσέτο 13-34 8

Γ‘ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

7η αγωνιστική

  • Νέος Κισσαμικός-Ασπάλαθος 1-1
  • Σφακιά-Τάλως 1-0
  • Δάφνη-Νέοι Μινώταυρου 4-1
    Τετάρτη 4/12 (15:00)
  • Ατρόμητος Μ.-Αρης Βουκ.
  • Κουμπές-ΑΣ Γαλατά

 

Βαθμολογία (7 αγώνες)
1.Αρης Β.* 23-8 15
2.Ν.Κισσαμικός 21-10 14
3.Δάφνη 16-14 13
4.Ν. Μινώταυρου 17-13 13
5.Ασπάλαθος 21-11 13
6.Κουμπές* 20-14 10
7.Σφακιά 8-21 6
8.Ατρόμητος* 10-11 4
9.ΑΣ Γαλατά* 5-24 4
10.Τάλως Συρ. 4-19 3
Σημ.: Οι ομάδες με αστερίσκους έχουν τόσους αγώνες λιγότερους όσοι οι αστερίσκοι.

Αφήστε ένα σχόλιο

Please enter your comment!
Please enter your name here

Εντός εκτός και επί τα αυτά

Μικρές αγγελίες

aggelies

Βήμα στον αναγνώστη

Στείλτε μας φωτό και video ή κάντε μία καταγγελία

Συμπληρώστε τη φόρμα

Ειδήσεις

Σχόλια

Συνεργασίες

Διαδρομές

Podcasts

Επιστολές

Χρήσιμα