Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024

Πόλο: Ηττα στο Περιστέρι για τις γυναίκες του ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES

Παρά το μαχητικό πνεύμα που επέδειξε, ο ΝΟ Χανίων ΑΝΕΚ LINES υπέστη την ήττα στο κολυμβητήριο Περιστερίου από την τοπική ομάδα με σκορ 13-12 για την 6η αγωνιστική της Α1 πόλο γυναικών.

Η απειρία ήταν αυτή που στοίχισε στην ομάδα του Γιώργου Κατσουλάκη ούτως ώστε ν’ αποσπάσει το θετικό αποτέλεσμα καθότι είχε τις προϋποθέσεις να τo καταφέρει, όταν εξάλλου στην 4η και τελευταία περίοδο βρέθηκε να προηγείται με 11-10.

Ο ΓΣ Περιστερίου απέκτησε το προβάδισμα με 5-4 με το τέλος της πρώτης περιόδου ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 7-5. Στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικότερα στην τρίτη περίοδο, ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES παρουσιάστηκε πιο παραγωγικός επιθετικά, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει το σκορ σε 10-10, ενώ στην τέταρτη περίοδο πήρε το προβάδισμα με 11-10 για ν’ ακολουθήσουν τρία σερί τέρματα για τον ΓΣ Περιστερίου ο οποίος έτσι απέκτησε μια σοβαρή διαφορά στο σκορ λίγο πριν το φινάλε, φτάνοντας στη νίκη.

Πρώτες σκόρερ για τον ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES οι Τσιουγκρή και Πενταράκη που σημείωσαν από 3 γκολ ενώ Μάμογλου και Πέττα πέτυχαν από 4 για τον ΓΣ Περιστερίου.