Αύριο, Κυριακή 21 Απριλίου, στις 21:00, θα προβληθεί στο “Comixadiko” (Ξέπαπα 15) το ντοκιµαντέρ “Μια όµορφη µέρα”.
Το ντοκιµαντέρ αποτυπώνει την εµπειρία µάθησης εντός δύο αυτοοργανωµένων ελευθεριακών παιδαγωγικών εγχειρηµάτων, του “Μικρού ∆έντρου” από τη Θεσσαλονίκη και του “Μικρού Ντουνιά” από τη Λέσβο. Το “Μικρό ∆έντρο” λειτουργεί µε βάση τις αξίες της ελευθεριακής εκπαίδευσης και της βιωµατικής µάθησης, ενώ στον “Μικρό Ντουνιά”, παιδιά ντόπιων και προσφύγων συναντιούνται καθηµερινά στο δασάκι του ΠΙΚΠΑ , παίζουν και µαθαίνουν µαζί στη φύση.
Μετά την προβολή θα ακολουθήσει ανοιχτή συζήτηση.
Περισσότερες πληροφορίες:
https://www.facebook.com/events/960090368846137
Η είσοδος είναι ελεύθερη για το κοινό.