Σε κινητοποιήσεις προχωρούν οι δικαστικοί υπάλληλοι οι οποίοι διεκδικούν κάλυψη των κενών οργανικών θέσεων με την άμεση πρόσληψη μόνιμου προσωπικού, καλύτερες συνθήκες εργασίας, αναβάθμιση των αποδοχών τους.
Με ανακοίνωσή του ο Σύλλογος Δικαστικών Υπαλλήλων Νομού Χανίων σημειώνει ότι κήρυξε επαναλαμβανόμενες τρίωρες διακοπές εργασιών τις ώρες από 12 έως 3 το μεσημέρι, στις παρακάτω ημερομηνίες: Τρίτη 6 και Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου, Πέμπτη 15 και Παρασκευή 16 Δεκεμβρίου, Τρίτη 20 και Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου.
Κινητοποιήσεις δικαστικών υπαλλήλων στα Χανιά
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)