Καθαρά είναι σύμφωνα με το ΕΛΚΕΘΕ τα νερά από τον Πλατανιά μέχρι και το Κολυμπάρι και αυτός είναι και ο λόγος που σήμερα αναρτήθηκε η πρώτη από τις πέντε συνολικά γαλάζιες σημαίες στην παραλία του ξενοδοχείου Geraniotis Beach Hotel. «Η γαλάζια σημαία οφείλεται όχι μόνο στις ενέργειες που καταβάλει ο Δήμος Πλατανιά, Δήμου αλλά και στην καθοριστική συμβολή της ΔΕΥΑΒΑ»,υπογράμμισε μιλώντας στα “Χ.Ν.” ο πρόεδρος της ΔΕΥΑΒΑ Γιάννης Σταματάκης.
Κυματίζει η πρώτη γαλάζια σημαία στον Δήμο Πλατανιά
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)