Μουσείο Τυπογραφείας

Τοπικό: Κυριάρχησαν οι γηπεδούχοι

80573004_458822494817125_6526120695087235072_nΟι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στους αγώνες του Σαββάτου και στις δύο τοπικές κατηγορίες έστω και αν Ικαρος Μ. (φωτ.) και Γρανίτης χρειάστηκαν να κάνουν την ανατροπή. Να σημειώσουμε ότι η ΕΠΣΧ αποφάσισε τομ Σάββατο το πρωί να αναβληθεί ο προγραμματισμένος αγώνας της Υρτακίνας με την Α.Π. Σούδας λόγω των άσχημων καιρικών συνθηκών.

Πιο αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
14η αγωνιστική
Γρανίτης – Ιδομενέας 3-2
Μινώταυρος – Δόξα Παχ. 2-0
Ικαρος Μ. – Ηρακλής Ν. 2-1
Αρης Σ. – Αστέρας Χαλ. 3-0
Κυριακή 15/12 (15:00)
ΑΕ Κυδωνίας – Απόλλων
Παλαιόχωρα – Παγχανιακός/Δ.
Σπάθα Κολ. – Τιτάν Καλ.
Χάλης Βαρ. – Θύελλα Καλ.
Βαθμολογία (14 αγώνες)
1.Απόλλων* 34-8 37
2.Αρης Σ. 49-10 35
3.Παλαιόχωρα* 40-12 34
4.Ικαρος Μ. 29-20 25
5.Μινώταυρος 25-19 24
6.Σπάθα* 28-16 22
7.Ηρακλής Ν. 22-23 21
8.Γρανίτης 24-19 20
9.Παγχανιακός/Δ.* 14-18 19
10.Ιδομενέας 19-28 12
11.Θύελλα Καλ.* 15-24 11
12.ΑΕ Κυδωνίας* 10-28 11
13.Τιτάν Καλ.* 16-31 11
14.Δόξα Παχ. 12-26 10
15.Χάλης* 15-32 10
16.Αστέρας Χ. 7-45 3
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
14η αγωνιστική
Καλτσέτο – Ιωνία 2000 4-0
Ενωση Θ.Κ. – Απτερα 3-1
Υρτακίνα – Α.Π. Σούδας αναβλήθηκε
Κυριακή 15/12 (10:45)
Ποσειδών Τσ. – Θησέας Π.
Ροδωπού – Ποσειδών Καμ.
Ηφαιστος – Ασπίδα Ν.
Πέργαμος – Αμιλλα
Κυριακή 15/12 (15:00)
Ν. Σαμψών – Κορωνίδα
Βαθμολογία (14 αγώνες)
1.Ενωση Θ.Κ. 37-17 36
2.Κορωνίδα* 34-21 24
3.Θησέας* 33-14 24
4.Ποσειδών Τσ.* 21-15 20
5.Πέργαμος* 19-14 19
6.Νέος Σαμψών* 13-11 19
7.Ηφαιστος* 30-30 19
8.ΑΠ Σούδας* 29-18 18
9.Απτερα 21-26 17
10.Ιωνία 2000 24-35 16=
11.Ροδωπού* 21-29 16
12.Ασπίδα* 11-21 15
13.Υρτακίνα* 19-24 14
14.Αμιλλα* 25-34 13
15.Ποσειδών Καμ.* 21-31 13
16.Καλτσέτο 18-35 12=
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
9η αγωνιστική
Κυριακή 15/12 (10:45)
Νέοι Μινώταυρου-Ασπάλαθος
Ατρόμητος Μ.-Τάλως
Κυριακή 15/12 (15:00)
ΑΣ Γαλατά-Δάφνη
Σφακιά-Νέος Κισσαμικός
Τετάρτη 18/12 (15:00)
Αρης Βουκ.-Κουμπές
Βαθμολογία (8 αγώνες)
1.Αρης Β. 22-5 19
2.Ν.Κισσαμικός 27-11 17
3.Κουμπές 26-17 14
4.Ν. Μινώταυρου 18-14 14
5.Δάφνη 19-17 14
6.Ασπάλαθος 22-14 13
7.Σφακιά 11-21 9
8.Ατρόμητος 13-15 7
9.ΑΣ Γαλατά 5-29 4
10.Τάλως Συρ. 5-25 3
Σημ.: Οι ομάδες με αστερίσκους έχουν τόσους αγώνες λιγότερους όσοι οι αστερίσκοι.

Γράψτε το σχόλιό σας

Συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα με τα στοιχεία και το μήνυμά σας:
Όλα τα πεδία είναι υποχρεωτικα.

Σχόλια με υβριστικό, απειλητικό, ρατσιστικό ή άλλο περιεχόμενο που η συντακτική ομάδα κρίνει πως δεν προσφέρουν στο γόνιμο διάλογο, δεν θα δημοσιεύονται. Παρακαλούμε να αποφεύγετε τα greeklish.