Μουσείο Τυπογραφείας

Οι κληρώσεις στο τοπικό

DSC04277Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη βράδυ στο ξενοδοχείο Ακάλι η κλήρωση των τοπικών πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου Α’ και Β’ κατηγορίας αλλά και του Κυπέλλου. Τα πρωταθλήματα θα ξεκινήσουν το Σαββατοκύριακο 14-15 Σεπτεμβρίου.

Πριν ξεκινήσουν οι κληρώσεις ο πρόεδρος της ΕΠΣΧ Κ. Κωνσταντινίδης και οι εκπρόσωποι της Περιφέρειας Κρήτης υπέγραψαν από κοινού την προγραμματική σύμβαση για την υλοποίηση του έργου τοποθέτησης συνθετικού χλοοτάπητα στο γήπεδο των Τσικαλαριών -που θα αποτελεί το Ενωσιακό γήπεδο όπως είχε εξαγγελθεί πριν λίγο καιρό αλλά και την βελτίωση αθλητικών εγκαταστάσεων και υποδομών όπως τα αποδυτήρια του Ικάρου.

Α’ κατηγορία

1η αγωνιστική

Ιδομενέας- Ηρακλής Ν.

Αστέρας Χαλ. – Δόξα Παχ.

Απόλλων – Γρανίτης

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ – Μινώταυρος

Τιτάν Καλ. – Ικαρος Μ.

Θύελλα Καλ. – Αρης Σ.

Χάλης Βαρ. – ΑΕ Κυδωνίας

Παλαιόχωρα – Σπάθα Κολ.

2η αγωνιστική

Αστέρας Χαλ. -Ιδομενέας

Ηρακλής Ν. – Απόλλων

Δόξα Παχ. – Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ

Γρανίτης – Τιτάν Καλ.

Μινώταυρος – Θύελλα Καλ.

Ικαρος Μ. – Χάλης Βαρ.

Αρης Σ. – Σπάθα Κολ.

ΑΕ Κυδωνίας – Παλαιόχωρα

3η αγωνιστική

Ιδομενέας- Απόλλων

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ – Αστέρας Χαλ.

Τιτάν Καλ. – Ηρακλής Ν.

Θύελλα Καλ. – Δόξα Παχ.

Χάλης Βαρ. – Γρανίτης

Σπάθα Κολ. – Μινώταυρος

Παλαιόχωρα – Ικαρος Μ.

Αρης Σ. – ΑΕ Κυδωνίας

4η αγωνιστική

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ – Ιδομενέας

Απόλλων – Τιτάν Καλ.

Αστέρας Χαλ. – Θύελλα Καλ.

Ηρακλής Ν. – Χάλης Βαρ.

Δόξα Παχ. – Σπάθα Κολ.

Γρανίτης – Παλαιόχωρα

Μινώταυρος – ΑΕ Κυδωνίας

Ικαρος Μ. – Αρης Σ.

5η αγωνιστική

Ιδομενέας- Τιτάν Καλ.

Θύελλα Καλ. – Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ

Χάλης Βαρ. – Απόλλων

Σπάθα Κολ. – Αστέρας Χαλ.

Παλαιόχωρα – Ηρακλής Ν.

ΑΕ Κυδωνίας – Δόξα Παχ.

Αρης Σ. – Γρανίτης

Μινώταυρος – Ικαρος Μ.

6η αγωνιστική

Θύελλα Καλ. – Ιδομενέας

Τιτάν Καλ. – Χάλης Βαρ.

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ – Σπάθα Κολ.

Απόλλων – Παλαιόχωρα

Αστέρας Χαλ. – ΑΕ Κυδωνίας

Ηρακλής Ν. – Αρης Σ.

Δόξα Παχ. – Ικαρος Μ.

Γρανίτης – Μινώταυρος

7η αγωνιστική

Ιδομενέας- Χάλης Βαρ.

Σπάθα Κολ. – Θύελλα Καλ.

Παλαιόχωρα – Τιτάν Καλ.

ΑΕ Κυδωνίας – Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ

Αρης Σ. – Απόλλων

Ικαρος Μ. – Αστέρας Χαλ.

Μινώταυρος – Ηρακλής Ν.

Δόξα Παχ. – Γρανίτης

8η αγωνιστική

Σπάθα Κολ. – Ιδομενέας

Χάλης Βαρ. – Παλαιόχωρα

Θύελλα Καλ. – ΑΕ Κυδωνίας

Τιτάν Καλ. – Αρης Σ.

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ – Ικαρος Μ.

Απόλλων – Μινώταυρος

Αστέρας Χαλ. – Γρανίτης

Ηρακλής Ν. – Δόξα Παχ.

9η αγωνιστική

Ιδομενέας- Παλαιόχωρα

ΑΕ Κυδωνίας – Σπάθα Κολ.

Αρης Σ. – Χάλης Βαρ.

Ικαρος Μ. – Θύελλα Καλ.

Μινώταυρος – Τιτάν Καλ.

Γρανίτης – Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ

Δόξα Παχ. – Απόλλων

Ηρακλής Ν. – Αστέρας Χαλ.

10η αγωνιστική

ΑΕ Κυδωνίας – Ιδομενέας

Παλαιόχωρα – Αρης Σ.

Σπάθα Κολ. – Ικαρος Μ.

Χάλης Βαρ. – Μινώταυρος

Θύελλα Καλ. – Γρανίτης

Τιτάν Καλ. – Δόξα Παχ.

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ – Ηρακλής Ν.

Απόλλων – Αστέρας Χαλ.

11η αγωνιστική

Ιδομενέας- Αρης Σ.

Ικαρος Μ. – ΑΕ Κυδωνίας

Μινώταυρος – Παλαιόχωρα

Γρανίτης – Σπάθα Κολ.

Δόξα Παχ. – Χάλης Βαρ.

Ηρακλής Ν. – Θύελλα Καλ.

Αστέρας Χαλ. – Τιτάν Καλ.

Απόλλων – Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ

12η αγωνιστική

Ικαρος Μ. – Ιδομενέας

Αρης Σ. – Μινώταυρος

ΑΕ Κυδωνίας – Γρανίτης

Παλαιόχωρα – Δόξα Παχ.

Σπάθα Κολ. – Ηρακλής Ν.

Χάλης Βαρ. – Αστέρας Χαλ.

Θύελλα Καλ. – Απόλλων

Τιτάν Καλ. – Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ

13η αγωνιστική

Ιδομενέας- Μινώταυρος

Γρανίτης – Ικαρος Μ.

Δόξα Παχ. – Αρης Σ.

Ηρακλής Ν. – ΑΕ Κυδωνίας

Αστέρας Χαλ. – Παλαιόχωρα

Απόλλων – Σπάθα Κολ.

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ – Χάλης Βαρ.

Τιτάν Καλ. – Θύελλα Καλ.

14η αγωνιστική

Γρανίτης – Ιδομενέας

Μινώταυρος – Δόξα Παχ.

Ικαρος Μ. – Ηρακλής Ν.

Αρης Σ. – Αστέρας Χαλ.

ΑΕ Κυδωνίας – Απόλλων

Παλαιόχωρα – Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ

Σπάθα Κολ. – Τιτάν Καλ.

Χάλης Βαρ. – Θύελλα Καλ.

15η αγωνιστική

Ιδομενέας- Δόξα Παχ.

Ηρακλής Ν. – Γρανίτης

Αστέρας Χαλ. – Μινώταυρος

Απόλλων – Ικαρος Μ.

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ – Αρης Σ.

Τιτάν Καλ. – ΑΕ Κυδωνίας

Θύελλα Καλ. – Παλαιόχωρα

Χάλης Βαρ. – Σπάθα Κολ.

Β’ κατηγορία

1η αγωνιστική

Θησέας Π. – Ιωνία 2000

Ποσειδών Καμ. – Α.Π. Σούδας

Ασπίδα Ν. – Ποσειδών Τσ.

Αμιλλα – Υρτακίνα

Απτερα – Καλτσέτο

Κορωνίδα – Ροδωπού

Νέος Σαμψών – Ηφαιστος

Πέργαμος – Ενωση Θ.Κ.

2η αγωνιστική

Ποσειδών Καμ. – Θησέας Π.

Ιωνία 2000 – Ασπίδα Ν.

Α.Π. Σούδας – Αμιλλα

Ποσειδών Τσ. – Απτερα

Υρτακίνα – Κορωνίδα

Καλτσέτο – Νέος Σαμψών

Ροδωπού – Ενωση Θ.Κ.

Ηφαιστος – Πέργαμος

3η αγωνιστική

Θησέας Π. – Ασπίδα Ν.

Αμιλλα – Ποσειδών Καμ.

Απτερα – Ιωνία 2000

Κορωνίδα – Α.Π. Σούδας

Νέος Σαμψών – Ποσειδών Τσ.

Ενωση Θ.Κ. – Υρτακίνα

Πέργαμος – Καλτσέτο

Ροδωπού – Ηφαιστος

4η αγωνιστική

Αμιλλα – Θησέας Π.

Ασπίδα Ν. – Απτερα

Ποσειδών Καμ. – Κορωνίδα

Ιωνία 2000 – Νέος Σαμψών

Α.Π. Σούδας – Ενωση Θ.Κ.

Ποσειδών Τσ. – Πέργαμος

Υρτακίνα – Ηφαιστος

Καλτσέτο – Ροδωπού

5η αγωνιστική

Θησέας Π. – Απτερα

Κορωνίδα – Αμιλλα

Νέος Σαμψών – Ασπίδα Ν.

Ενωση Θ.Κ. – Ποσειδών Καμ.

Πέργαμος – Ιωνία 2000

Ηφαιστος – Α.Π. Σούδας

Ροδωπού – Ποσειδών Τσ.

Υρτακίνα – Καλτσέτο

6η αγωνιστική

Κορωνίδα – Θησέας Π.

Απτερα – Νέος Σαμψών

Αμιλλα – Ενωση Θ.Κ.

Ασπίδα Ν. – Πέργαμος

Ποσειδών Καμ. – Ηφαιστος

Ιωνία 2000 – Ροδωπού

Α.Π. Σούδας – Καλτσέτο

Ποσειδών Τσ. – Υρτακίνα

7η αγωνιστική

Θησέας Π. – Νέος Σαμψών

Ενωση Θ.Κ. – Κορωνίδα

Πέργαμος – Απτερα

Ηφαιστος – Αμιλλα

Ροδωπού – Ασπίδα Ν.

Καλτσέτο – Ποσειδών Καμ.

Υρτακίνα – Ιωνία 2000

Α.Π. Σούδας – Ποσειδών Τσ.

8η αγωνιστική

Ενωση Θ.Κ. – Θησέας Π.

Νέος Σαμψών – Πέργαμος

Κορωνίδα – Ηφαιστος

Απτερα – Ροδωπού

Αμιλλα – Καλτσέτο

Ασπίδα Ν. – Υρτακίνα

Ποσειδών Καμ. – Ποσειδών Τσ.

Ιωνία 2000 – Α.Π. Σούδας

9η αγωνιστική

Θησέας Π. – Πέργαμος

Ηφαιστος – Ενωση Θ.Κ.

Ροδωπού – Νέος Σαμψών

Καλτσέτο – Κορωνίδα

Υρτακίνα – Απτερα

Ποσειδών Τσ. – Αμιλλα

Α.Π. Σούδας – Ασπίδα Ν.

Ιωνία 2000 – Ποσειδών Καμ.

10η αγωνιστική

Ηφαιστος – Θησέας Π.

Πέργαμος – Ροδωπού

Ενωση Θ.Κ. – Καλτσέτο

Νέος Σαμψών – Υρτακίνα

Κορωνίδα – Ποσειδών Τσ.

Απτερα – Α.Π. Σούδας

Αμιλλα – Ιωνία 2000

Ασπίδα Ν. – Ποσειδών Καμ.

11η αγωνιστική

Θησέας Π. – Ροδωπού

Καλτσέτο – Ηφαιστος

Υρτακίνα – Πέργαμος

Ποσειδών Τσ. – Ενωση Θ.Κ.

Α.Π. Σούδας – Νέος Σαμψών

Ιωνία 2000 – Κορωνίδα

Ποσειδών Καμ. – Απτερα

Ασπίδα Ν. – Αμιλλα

12η αγωνιστική

Καλτσέτο – Θησέας Π.

Ροδωπού – Υρτακίνα

Ηφαιστος – Ποσειδών Τσ.

Πέργαμος – Α.Π. Σούδας

Ενωση Θ.Κ. – Ιωνία 2000

Νέος Σαμψών – Ποσειδών Καμ.

Κορωνίδα – Ασπίδα Ν.

Απτερα – Αμιλλα

13η αγωνιστική

Θησέας Π. – Υρτακίνα

Ποσειδών Τσ. – Καλτσέτο

Α.Π. Σούδας – Ροδωπού

Ιωνία 2000 – Ηφαιστος

Ποσειδών Καμ. – Πέργαμος

Ασπίδα Ν. – Ενωση Θ.Κ.

Αμιλλα – Νέος Σαμψών

Απτερα – Κορωνίδα

14η αγωνιστική

Ποσειδών Τσ. – Θησέας Π.

Υρτακίνα – Α.Π. Σούδας

Καλτσέτο – Ιωνία 2000

Ροδωπού – Ποσειδών Καμ.

Ηφαιστος – Ασπίδα Ν.

Πέργαμος – Αμιλλα

Ενωση Θ.Κ. – Απτερα

Νέος Σαμψών – Κορωνίδα

15η αγωνιστική

Θησέας Π. – Α.Π. Σούδας

Ιωνία 2000 – Ποσειδών Τσ.

Ποσειδών Καμ. – Υρτακίνα

Ασπίδα Ν. – Καλτσέτο

Αμιλλα – Ροδωπού

Απτερα – Ηφαιστος

Κορωνίδα – Πέργαμος

Νέος Σαμψών – Ενωση Θ.Κ.

Ομιλος “φωτιά” ο 1ος στο Κύπελλο

Η κληρωτίδα είχε κέφια στο Κύπελλο Χανίων που επέστρεψε στην μορφή των ομίλων αφού έστειλε στον ίδιο 1ο όμιλο τις δύο ομάδες της Γ’ Εθνικής (ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ και Πανακρωτηριακό) που θα βρεθούν αντιμέτωπες στα Καθιανά στην 2η αγωνιστικήαλλά και την Παλαιόχωρα που έπαιζε στη Γ’ τα προηγούμενα δύο χρόνια.

Μάλιστα οι δύο πρώτες ομάδες θα βρεθούν αντιμέτωπες την ερχόμενη Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου και στον τελικό του Σούπερ Καπ (19:00 στα Περιβόλια).

Από κάθε όμιλο προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες και οι 4 καλύτερες από τις τρίτες σύμφωνα με τα κριτήρια του ΚΑΠ. Στην πρεμιέρα (μάλλον στις 18/9) θα παίξουν:

Α’ όμιλος

Κορωνίδα – Πανακρωτ/κός

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Παλαιόχωρα

Β’ όμιλος

Τιτάν Κ. – Δόξα Παχ.

Πέργαμος – Αρης Σ.

Γ’ όμιλος

Χάλης Β. – Απόλλων

Ασπίδα – Μινώταυρος

Δ’ όμιλος

Γρανίτης – Ιδομενέας

Αμιλλα – Ηρακλής Ν.

Ε’ όμιλος

ΑΕ Κυδωνίας – Θησέας

Θύελλα Κ. – Σπάθα

Στ’ όμιλος

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ – Ικαρος

Αστέρας Χ. – Ροδωπού

Γράψτε το σχόλιό σας

Συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα με τα στοιχεία και το μήνυμά σας:
Όλα τα πεδία είναι υποχρεωτικα.

Σχόλια με υβριστικό, απειλητικό, ρατσιστικό ή άλλο περιεχόμενο που η συντακτική ομάδα κρίνει πως δεν προσφέρουν στο γόνιμο διάλογο, δεν θα δημοσιεύονται. Παρακαλούμε να αποφεύγετε τα greeklish.