Μουσείο Τυπογραφείας

Ανακήρυξη δημοτικών – τοπικών συμβούλων σε Αποκόρωνα – Κάντανο/Σέλινο και Γαύδο

ekloges kalpiΤους δημοτικούς συμβούλους, τα τοπικά συμβούλια και τους προέδρους των κοινοτήτων στους Δήμου Αποκορώνου, Καντάνου-Σελίνου και Γαύδου παρουσιάζουν σήμερα τα “Χ.Ν.” ολοκληρώνοντας έτσι την παρουσίαση των ανθρώπων που θα στελεχώνουν την τοπική αυτοδιοίκηση στα Χανιά την επόμενη τετραετία.
Σημειώνεται ότι τα στοιχεία προέρχονται από την απόφαση ανακήρυξης των εκλεγμένων από το Πρωτοδικείο Χανίων.

■ Δήμος Γαύδου
Στο Δήμο Γαύδου το Πρωτοδικείο ανακηρύσσει: Δήμαρχο την ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΜΑΝΩΛΙΑ (ΛΙΑ) και τακτικούς δημοτικούς συμβούλους τους:
Α) Από τον επιτυχόντα συνδυασμό «ΓΑΥΔΟΣ ΜΕ ΟΡΑΜΑ!»:
ΜΑΡΑΒΕΛΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΜΑΤΘΑΙΟΥ , ΛΑΜΠΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ , ΓΕΩΡΓΑΚΑ ΕΥΤΥΧΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ , ΜΠΑΛΑΜΠΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΛΟΥΓΙΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ.
Β) Από τον επιλαχόντα «ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΓΑΥΔΟΥ»:
ΚΑΛΛΙΝΙΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΓΚΕΛΗ) του ΧΡΗΣΤΟΥ, ΛΑΜΠΑΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ , ΜΙΧΕΛΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ , ΚΑΤΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΦΩΤΗ .
Γ) Από τον επιλαχόντα «ΟΜΑΔΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΓΑΥΔΟΥ»:
ΤΣΙΓΩΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ , ΜΠΙΚΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΕΥΤΥΧΙΟΥ ,ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ .

■ Δήμος Καντάνου – Σελίνου
Το Πρωτοδικείο ανακηρύσσει δήμαρχο τον ΑΝΤΩΝΗ ΠΕΡΑΚΗ. Ανακηρύσσονται Τακτικοί Δημοτικοί Σύμβουλοι οι:

Α) Από τον συνδυασμό
«ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΛΙΝΟ»
(Αντώνης Περάκης)
1. ΦΙΩΤΟΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έλαβε 776 σταυρούς προτίμησης
2. ΒΑΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 759 ψήφοι.
3. ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 490 ψήφοι.
4. ΚΟΥΚΟΥΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 442 ψήφοι.
5. ΝΤΑΟΥΝΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 396 ψήφοι.
6. ΚΑΣΤΑΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 391 ψήφοι.
7. ΣΤΑΥΡΙΔΟΥ-ΒΛΗΣΙΔΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ 382 ψήφοι
8. ΜΠΙΚΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 344 ψήφοι.
9. ΜΠΙΤΣΑΚΗ-ΞΑΝΘΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 330 ψήφοι.
10. ΠΕΡΡΑΚΗ-ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 316 ψήφοι.
11. ΖΕΡΒΟΥΔΑΚΗ ΠΑΓΩΝΑ(ΓΩΝΗ) 307 ψήφοι.
12. ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 306 ψήφοι.
13. ΛΟΥΡΑΚΗ-ΦΑΛΕΛΑΚΗ ΚΩΣΤΟΥΛΑ 304 ψήφοι.
14. ΓΕΝΤΕΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 290 ψήφοι.
15. ΚΑΛΟΓΡΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 289 ψήφοι.
16. ΓΝΑΦΑΚΗΣ ΕΥΤΥΧΙΟΣ 280 ψήφοι.
17. ΒΑΡΔΟΥΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 260 ψήφοι.

Β) Από τον συνδυασμό «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΚΑΝΤΑΝΟΥ ΣΕΛΙΝΟΥ»
1. ΓΕΩΡΓΙΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ επικεφαλής του συνδυασμού.
2. ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΧΑΡΙΤΙΝΗ 217 ψήφοι.
3. ΜΑΡΑΚΗΣ ΒΑΡΔΗΣ 201 ψήφοι.
4. ΛΙΤΣΑΡΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 148 ψήφοι.

ΤΟΠΙΚΕΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ
• Κοινότητα ΒΟΥΤΑ :Από το συνδυασμό «ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΛΙΝΟ» : ΧΑΛΚΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 116 ψήφοι (Πρόεδρος). ΦΩΤΕΙΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 105 ψήφοι, ΤΖΑΤΖΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 95 ψήφοι, ΠΑΓΩΝΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ (ΜΑΤΙΝΑ) 89) ψήφοι, ΠΑΠΑΘΕΟΦΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 32 ψήφοι.
• Κοινότητα ΕΠΑΝΩΧΩΡΙΟΥ :Από το συνδυασμό Α’ «ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΛΙΝΟ» : ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΗΣ ΕΥΤΥΧΙΟΣ 144 ψήφοι (Πρόεδρος), ΦΙΩΤΟΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 128 ψήφοι, ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 53 ψήφοι, ΔΟΞΑΚΗ ΝΙΚΗ 47ψήφοι, ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 21 ψήφοι.
•Κοινότητα ΚΑΝΔΑΝΟΥ (Καντάνου) Από το συνδυασμό Α’ «ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΛΙΝΟ» : ΚΟΝΤΑΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 173) ψήφοι (Πρόεδρος), ΣΟΛΑΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 113 ψήφοι, ΒΑΚΑΚΗ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ 104 ψήφοι, ΒΑΡΕΛΑΚΗ-ΦΙΩΤΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 90 ψήφοι, , ΠΑΤΣΟΥΡΑΚΗ-ΣΒΙΣΤΟΥΝ ΤΑΤΙΑΝΑ 72) ψήφοι.
•Κοινότητα ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑΣ: Από το συνδυασμό «ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΛΙΝΟ» : ΒΑΡΔΟΥΛΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 495 ψήφοι (Πρόεδρος), ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 322 ψήφοι, ΔΑΡΑΚΗ ΕΛΕΑΝΝΑ 231 ψήφοι, ΦΙΩΤΟΔΗΜΗΤΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ 223 ψήφοι, ΚΟΝΤΟΚΡΙΘΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 77 ψήφοι.
• Κοινότητα ΣΚΛΑΒΟΠΟΥΛΑΣ: Από το συνδυασμό Α’ «ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΛΙΝΟ» : ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ 166 ψήφους (Πρόεδρος), ΤΖΑΝΑΚΗΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ , 71 ψήφους, ΤΡΟΥΛΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 69 ψήφους, ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 68 ψήφους, ΡΟΥΣΙΑΚΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ 39 ψήφους.
•Κοινότητα ΒΟΘΙΑΝΩΝ: Πρόεδρος της Κοινότητας ο ΠΑΤΣΟΥΡΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 84 ψήφους.
• Κοινότητα ΚΑΚΟΔΙΚΙΟΥ: Πρόεδρος ο ΨΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 76 ψήφους,
• Κοινότητα ΚΑΜΠΑΝΟΥ: Πρόεδρος της Κοινότητας η ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 83 ψήφους.
Κοινότητα ΠΛΕΜΕΝΙΑΝΩΝ: Πρόεδρος ο ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 72 σταυροί προτίμησης.
• Κοινότητα ΡΟΔΟΒΑΝΙΟΥ: Πρόεδρος ο ΠΥΡΟΒΟΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 186 ψήφοι.
• Κοινότητα ΣΑΡΑΚΗΝΑΣ: Πρόεδρος ο ΚΟΥΚΟΥΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 128 ψήφους.
• Κοινότητα ΣΚΑΦΗΣ: Πρόεδρος ο ΚΛΕΙΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 60 ψήφους.
• Κοινότητα ΣΟΥΓΙΑΣ: Πρόεδρος ο ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΕΥΤΥΧΙΟΣ 127 ψήφους
•Κοινότητα ΤΕΜΕΝΙΩΝ : Πρόεδρος ο ΜΑΡΚΕΤΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 43 ψήφοι.

■ Δήμος Aποκορώνου
Το Πρωτοδικείο ανακήρυξε δήμαρχο τον ΧΑΡΑΛΑΜΠΟ ΚΟΥΚΙΑΝΑΚΗ. Επίσης ανακηρύσσει τακτικούς δημοτικούς συμβούλους τους:
Α) Για τον συνδυασμό «ΕΝΩΤΙΚΗ ΜΑΧΗΤΙΚΗ ΑΠΟΚΟΡΩΝΙΩΤΙΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ» τους ΜΠΕΝΑΚΗ ΑΡΓΥΡΩ 745 ψήφοι, ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 614 ψήφοι, ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 607 ψήφοι, ΚΟΤΣΙΦΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 583 ψήφοι, ΚΑΥΚΑΛΑ ΑΡΓΥΡΩ 519 ψήφοι, ΑΘΗΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 486 ψήφοι, ΓΥΠΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 479 ψήφοι, ΤΣΙΛΕΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 478 ψήφοι, ΒΡΥΩΝΑΚΗ-ΝΙΟΛΑΚΗ ΝΙΚΗ 406 ψήφοι, ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 348 ψήφοι

Β) Για το συνδυασμό «ΑΠΟΚΟΡΩΝΑΣ ΕΝΟΤΗΤΑ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ»:
ΣΓΟΥΡΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ ως επικεφαλής, ΦΛΕΜΕΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 666 ψήφοι, ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ 458 ψήφοι, ΚΟΥΤΣΟΥΠΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 428 ψήφοι, ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 413 ψήφοι, ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 404 ψήφοι, ΒΑΓΙΩΝΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 371 ψήφοι, ΤΕΡΕΖΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 270 ψήφοι.

Γ) Από τον συνδυασμό «ΑΠΟΚΟΡΩΝΑΣ Η ΓΗ ΜΑΣ» εκλέγονται οι:
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ως υποψήφιος Δήμαρχος, ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 432 ψήφοι, ΖΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 392 ψήφοι, ΒΟΤΖΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 390 ψήφοι, ΦΡΟΝΙΜΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 348 ψήφοι, ΚΑΜΑΡΙΩΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 321 ψήφοι, ΚΟΝΤΕΖΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 312 ψήφοι. Δ) Από τον συνδυασμό «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΑΠΟΚΟΡΩΝΟΥ» εκλέγονται οι: ΜΕΛΙΣΣΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ υποψήφιος Δήμαρχος και ΖΩΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 140 ψήφοι.

•Κοινότητα ΑΡΜΕΝΩΝ: Από το μοναδικό Συνδυασμό «ενωτική κίνηση για τους Αρμένους» εκλέγονται οι: ΧΑΙΡΕΤΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 113 ψήφοι (Πρόεδρος), ΚΑΛΛΙΒΡΕΤΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 93 ψήφοι, ΤΣΙΤΣΙΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 87 ψήφοι, ΡΟΚΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 86 ψήφοι, .ΚΑΛΛΙΒΡΕΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 39 ψήφοι.
•Κοινότητα ΑΣΗ ΓΩΝΙΑ: Από το μοναδικό Συνδυασμό «ΕΝΩΤΙΚΗ ΑΣΗΓΩΝΙΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ» εκλέγονται οι: ΣΜΠΥΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 359 ψήφοι (Πρόεδρος), ΓΥΠΑΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 222 ψήφοι, ΜΠΕΡΒΑΝΑΚΗ ΟΥΡΑΝΙΑ 135 ψήφοι, ΠΕΤΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 92 ψήφοι, ΨΥΧΟΥΝΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 50 ψήφοι.
• Κοινότητα ΒΑΜΟΥ: Από το μοναδικό Συνδυασμό «ΒΑΜΟΣ – ΝΤΟΥΛΙΑΝΑ, ΚΟΙΝΗ ΠΟΡΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ» εκλέγονται οι: ΦΛΕΜΕΤΑΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 264 ψήφοι (Πρόεδρος), ΡΕΒΕΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 147 ψήφοι, ΜΟΥΝΤΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 115 ψήφοι, ΤΡΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 93 ,ΜΠΟΤΩΝΑΚΗ ΚΛΕΙΩ (ΚΛΑΙΡΗ) 77 ψήφοι.
• Κοινότητα ΒΡΥΣΩΝ ΑΠΟΚΟΡΩΝΟΥ: Από το μοναδικό Συνδυασμό «ΠΟΡΕΙΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ» εκλέγονται οι: ΚΟΥΝΑΛΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 272 ψήφοι (Πρόεδρος), ΜΠΡΑΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 259 ψήφοι, ΚΛΑΠΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 219 ψήφοι, ΒΑΡΣΑΜΗ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ 156 ψήφοι, ΧΑΣΑΠΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΗ 47 ψήφοι.
• Κοινότητα ΓΑΒΑΛΟΧΩΡΙΟΥ: Από τον Συνδυασμό «ΠΡΟΟΔΟΣ» εκλέγονται οι: ΜΠΑΚΑΤΣΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 127 ψήφοι (Πρόεδρος), ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 58, TIMPSON (ΤΙΜΣΟΝ) SIOBHANANNESOUTHWELL (ΣΕΒΑΣΤΗ) 43 ψήφους. Από τον Συνδυασμό «ΓΑΒΑΛΟΧΩΡΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ»: ΦΡΟΝΙΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 133 ψήφοι, ΚΟΥΜΑΝΔΡΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 40 ψήφοι.
•Κοινότητα ΓΕΩΡΓΙΟΥΠΟΛΗΣ: Από τον Συνδυασμό «ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΕΩΡΓΙΟΥΠΟΛΗΣ» εκλέγονται οι: ΚΑΒΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 226 σταυροί προτίμησης(Πρόεδρος κοινότητας), ΚΑΥΚΑΛΑ ΜΑΡΙ 223 ψήφοι, ΚΑΝΤΕΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ 152 ψήφοι, ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ 126 ψήφοι.
Από τον συνδυασμό «Γεωργιούπολη Προχωράμε μπροστά»: ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 76 ψήφοι.
• Κοινότητα ΕΜΠΡΟΣΝΕΡΟΥ: Από το μοναδικό Συνδυασμό «ΕΝΩΜΕΝΗ ΔΥΝΑΜΗ ΕΜΠΡΟΣΝΕΡΟΥ» εκλέγονται οι: ΓΙΑΝΝΑΡΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ 236 ψήφοι (πρόεδρος), ΝΙΟΛΑΚΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 121 ψήφοι, ΘΥΜΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ 90 ψ ήφοι. )
• Κοινότητα ΚΑΛΥΒΩΝ: Από τον συνδυασμό «Ενωμένοι για τις ΚΑΛΥΒΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ
ΤΣΙΒΑΡΑ»: ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ 182 ψήφοι (Πρόεδρος) , ΚΟΣΜΑΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 168 ψήφοι, ΚΟΥΜΑΝΔΡΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 142 ψήφοι.
Από τον συνδυασμό «Ανεξάρτητο Κίνημα Πολιτών Κοινότητα Καλυβών Τσιβαρά» εκλέγονται : ΧΑΒΑΛΕΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 339 ψήφοι, ΜΑΝΑΝΕΔΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 113 ψήφοι.
• Κοινότητα ΚΕΦΑΛΑ: Από τον Συνδυασμό «ΕΝΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΟΔΟΥ ΚΕΦΑΛΑ» εκλέγονται οι: ΒΛΕΠΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 94 σταυροί προτίμησης (Πρόεδρος) , ΣΕΡΓΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 71 ψήφοι, ΛΙΓΟΞΥΓΚΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 64 ψήφοι, ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 64 ψήφοι.
Από τον συνδυασμό «Ανανέωση για την νέα Κοινότητα Κεφαλά»: ΛΙΟΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 71 ψήφοι.
• Κοινότητα ΚΟΥΡΝΑ: Από τονΣυνδυασμό «Ανεξάρτητος συνδυασμός ΠΡΩΤΟΓΕΝΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΝΩΣΙΣ ΚΟΥΡΝΙΑΝΩΝ ΚΑΒΡΟΥ (ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ)»: ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 238 ψήφοι (πρόεδρος), ΤΡΑΪΤΟΡΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 135 ψήφοι, ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 78 ψήφοι.
Από τον συνδυασμό «…γιατί Αγαπάμε τον τόπο μας»: ΧΡΙΣΤΟΦΙΔΟΥ- ΣΚΟΥΝΤΡΙΔΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΡΕΝΑ) 191 ψήφοι, ΒΑΝΤΑΡΑΚΗ ΖΩΗ 116 ψήφοι.
• Κοινότητα ΝΕΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΑΠΟΚΟΡΩΝΑ: Από το μοναδικό Συνδυασμό «ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΑΠΟΚΟΡΩΝΟΥ»: ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗ Σ ΟΘΩΝΑΣ 170 ψήφοι (Πρόεδρος), ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 151 ψήφοι, ΚΟΚΟΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 127 ψήφοι, ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 116 ψήφοι, ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 96 ψήφιο.
• Κοινότητα ΠΛΑΚΑΣ: Από τον Συνδυασμό «Κοινοτική Αναγέννηση Π.Α.Κ. Πλάκα Αλμυρίδα Καμπιά»: ΧΑΡΟΚΟΠΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 119 ψήφοι (Πρόεδρος), ΕΥΘΥΜΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 109 ψήφοι, O’BRIEN ROBERT JOHN 62 ψήφοι.
Από τον συνδυασμό «Ανεξάρτητη Κίνηση» εκλέγονται οι : ΠΑΪΖΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ 169 ψήφοι, ΠΑΙΖΗ ΕΙΡΗΝΗ 69 ψήφοι.
• Κοινότητα Στύλου από τον συνδυασμό «ΣΤΥΛΟΣ ΑΝΑΝΕΩΣΗ» εκλέγονται οι : ΖΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 265 ψήφοι (Πρόεδρος), ΠΙΣΣΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 97 ψήφοι, ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥΣ 84 ψήφοι, ΜΠΑΝΤΗ (ΝΕΡΑΝΤΖΑΚΗ) ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ (ΓΙΑΝΝΑ) 58 ψήφοι.
Από τον συνδυασμό. «Όλοι ΜΑΖΙ για τα ΧΩΡΙΑ ΜΑΣ»: ΧΑΡΙΤΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 106 ψήφοι.
• Κοινότητα ΦΡΕ: Από το μοναδικό Συνδυασμό «ΦΡΕΣ ΕΝΟΤΗΤΑ»: ΖΟΥΛΑΚΗ ΜΑΝΩΛΙΑ 180 ψήφοι (Πρόεδρος), ΣΠΑΝΤΙΔΑΚΗΣ ΒΛΑΣΙΟΣ 131 ψήφοι, ΜΑΚΡΙΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 124 ψήφοι, ΚΑΜΑΛΕΔΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ 76 ψήφοι, ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 57 ψήφοι.
• Κοινότητα ΦΥΛΑΚΗΣ: Από το μοναδικό Συνδυασμό «ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΦΥΛΑΚΗΣ»: ΝΤΟΥΡΟΠΟΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 138 ψήφοι (Πρόεδρος), ΑΡΟΛΙΘΙΑΝΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ 52 ψήφοι, ΡΟΔΟΥΣΑΚΗ ΑΘΗΝΑ 45 ψήφοι, ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 26 ψήφοι.
• Κοινότητα ΑΛΙΚΑΜΠΟΥ: Πρόεδρος ΣΤΑΘΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 150 ψήφοι.
• Κοινότητα ΒΑΦΕ: Πρόεδρος ΣΑΡΤΖΕΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 127 ψήφοι.
• Κοινότητα ΚΑΪΝΑΣ: Πρόεδρος ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 77 ψήφοι.
• Κοινότητα ΚΑΛΑΜΙΤΣΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ: Πρόεδρος ΜΥΛΩΝΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 68 ψήφοι.
• Κοινότητα ΚΑΛΑΜΙΤΣΙΟΥ ΑΜΥΓΔΑΛΙΟΥ: Πρόεδρος ΔΟΥΛΙΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 95 ψήφοι.
• Κοινότητα ΚΑΡΩΝ ΑΠΟΚΟΡΩΝΟΥ : Πρόεδρος ΓΑΥΓΙΩΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 54 ψήφοι.
• Κοινότητα ΚΑΣΤΕΛΟΥ: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ 144 ψήφοι.
• Κοινότητα ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΧΩΡΙΟΥ: Πρόεδρος ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 67 ψήφοι.
• Κοινότητα ΜΑΖΑΣ: Πρόεδρος ΠΑΛΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 281 ψήφοι.
• Κοινότητα ΜΑΧΑΙΡΩΝ: Πρόεδρος ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 67 ψήφοι.
• Κοινότητα ΜΕΛΙΔΟΝΙΟΥ: Πρόεδρος ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 47 ψήφοι.
• Κοινότητα ΝΙΠΟΥΣ: Πρόεδρος ΚΟΤΣΙΦΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 136 ψήφοι.
• Κοινότητα ΞΗΡΟΣΤΕΡΝΙΟΥ: Πρόεδρος ΑΝΔΡΙΑΝΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 94 ψήφοι.
• Κοινότητα ΠΑΪΔΟΧΩΡΙΟΥ: Πρόεδρος ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ 166 ψήφοι.
Κοινότητα ΠΕΜΟΝΙΩΝ: Πρόεδρος ΒΑΤΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 111 ψήφοι.
• Κοινότητα ΡΑΜΝΗΣ: Πρόεδρος ΜΑΤΣΑΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 162 ψήφοι.
• Κοινότητα ΣΕΛΛΙΩΝ: Πρόεδρος ΣΑΠΟΥΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 70 ψήφοι.
• Κοινότητα ΤΖΙΤΖΙΦΕ: Πρόεδρος ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 180 ψήφοι.

Γράψτε το σχόλιό σας

Συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα με τα στοιχεία και το μήνυμά σας:
Όλα τα πεδία είναι υποχρεωτικα.

Σχόλια με υβριστικό, απειλητικό, ρατσιστικό ή άλλο περιεχόμενο που η συντακτική ομάδα κρίνει πως δεν προσφέρουν στο γόνιμο διάλογο, δεν θα δημοσιεύονται. Παρακαλούμε να αποφεύγετε τα greeklish.