Τρίτη, 18 Ιανουαρίου, 2022

Τοπικό ποδόσφαιρο: Δέκατη σερί νίκη ο Απόλλωνας

Ο Απόλλωνας νικώντας με 2-0 τη Σπάθα πήρε το δέκατο συνεχόμενο τρίποντο και έκανε ακόμα ένα σημαντικό βήμα για να την κατάκτηση του παρθενικού του τίτλου. Η ομάδα του Κολυμπαρίου βγήκε ουσιαστικά νοκ άουτ από την διεκδίκηση του τίτλου ενώ στο κυνήγι του πρωτοπόρου παρέμειναν ο Ιδομενέας που πέρασε εύκολα από τον Αλικιανό και ο Μινώταυρος που νίκησε δύσκολα την Κυριακή 1-0 τη Δόξα (φωτ.).

Τα αποτελέσματα:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
11η αγωνιστική

ΑΕ Κυδωνίας – Ιδομενέας 1-6
Θησέας – Πανακρωτηριακός 3-0
Ηρακλής Νερ. – Χάλης 4-0
Θύελλα Καλ. – Γρανίτης 1-4
Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ – Παλαιόχωρα 4-1
Δόξα Παχ. – Μινώταυρος 0-1
Απόλλων- Σπάθα 2-0
Ρεπό: Ικαρος Μουρνιών

Βαθμολογία (11 αγώνες)

1.Απόλλων* 37-4 30
2.Ιδομενέας 21-11 23
3.Μινώταυρος* 16-6 22
4.Γρανίτης* 19-6 20
5.Σπάθα* 19-9 19
6.Πανακρωτηριακός* 19-13 18
7.Ικαρος Μ.* 19-12 16
8.Ηρακλής Ν. 13-15 15
9.Παγχαν./ΔΑΑΟΧ 16-10 14
10.Θησέας* 11-12 12
11.ΑΕ Κυδωνίας 17-30 11
12.Θύελλα Καλ.* 10-27 9
13.Παλαιόχωρα* 11-16 8
14.Δόξα Π.* 5-24 4
15.Χάλης 0-38 0

Επόμενη 12η αγωνιστική
Θησέας – ΑΕ Κυδωνίας
Ιδομενέας – Ηρακλής Νερ.
Πανακρωτηριακός – Θύελλα Καλ.
Γρανίτης – Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ
Ικαρος Μ. – Δόξα Παχ.
Παλαιόχωρα – Απόλλων
Μινώταυρος – Σπάθα
Ρεπό: Χάλης

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
10η αγωνιστική

Νέος Σαμψών – Ασπίδα 6-0
Αστέρας Χαλ. – Νέος Κισσαμικός (19:00)
Αμιλλα – ΕΘΚ
Τιτάν – Απτερα 2-6
ΑΠ Σούδας – Ροδωπού 4-0
Ηφαιστος – Αρης Βουκ. 4-0
Ποσειδών Τσικ. – Ιωνία 2000 3-2

Βαθμολογία (10 αγώνες)

1.Ποσειδών Τ. 39-11 24
2.Ν.Κισσαμικός* 30-10 22
3.Νέος Σαμψών 28-10 21
4.Ηφαιστος 27-8 20
5.Ιωνία 2000 24-10 20
6.Απτερα 28-7 19
7.ΑΠ Σούδας 24-26 15
8.Αμιλλα 13-31 13
9.Αστέρας Χ.* 15-15 12
10.Ενωση ΘΚ 14-14 12
11.Ασπίδα 18-29 9
12.Αρης Β. 10-33 6
13.Ροδωπού 10-51 3
14.Τιτάν 13-39 2

Επόμενη 11η αγωνιστική

Ασπίδα – Νέος Κισσαμικός
ΕΘΚ – Νέος Σαμψών
Απτερα – Αστέρας Χαλέπας
Ροδωπού – Αμιλλα
Αρης Βουκολιών- Τιτάν
Ιωνία 2000 – ΑΠ Σούδας
Ηφαιστος – Ποσειδών Τσικ.

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
7η αγωνιστική

Κορωνίδα – Ασπάλαθος 1-1
Δάφνη – Κρ.Αστέρας 2-3
Σφακιά – Περιβόλια 2-0
Κουμπές – Τάλως (Δευτέρα, 19:00)
Ατρόμητος Μ. – ΑΣ Γαλατά 0-4
Ρεπό: Νέοι Μινωταύρου

Βαθμολογία (7 αγώνες)

1.Ασπάλαθος 10-3 16
2.Κρ.Αστέρας* 23-7 15
3.Σφακιά 23-11 15
4.ΑΟ Περιβολίων 12-8 15
5.Νέοι Μινώταυρου* 16-5 12
6.ΑΣ Γαλατά* 10-14 10
7.Δάφνη* 12-12 6
8.Κορωνίδα 5-19 5
9.Τάλως** 5-10 3
10.Ατρόμητος* 5-19 3
11.Κουμπές** 4-17 0
Σημ.: Οι ομάδες με αστερίσκους έχουν τόσους αγώνες λιγότερους όσοι οι αστερίσκοι

Επόμενη 8η αγωνιστική

Δάφνη – Κορωνίδα
Ασπάλαθος – Σφακιά
Κρ.Αστέρας – Κουμπές
Τάλως – Ατρόμητος Μ.
Ν. Μινωταύρου – ΑΣ Γαλατά
Ρεπό: ΑΟ Περιβολίων

Αφήστε ένα σχόλιο

Please enter your comment!
Please enter your name here

Εντός εκτός και επί τα αυτά

Μικρές αγγελίες

aggelies

Βήμα στον αναγνώστη

Στείλτε μας φωτό και video ή κάντε μία καταγγελία

Συμπληρώστε τη φόρμα

Ειδήσεις

Σχόλια

Συνεργασίες

Διαδρομές

Podcasts

Επιστολές

Χρήσιμα