Τρίτη, 16 Απριλίου, 2024

Τα Χανιά 2-2 με τον Διαγόρα

Παρά το ντεμπούτο με το… αριστερό του Φομπι -έκανε πέναλτι και είδε την κόκκινη στα πρώτα λεπτά της συμμετοχής του- τα Χανιά απέσπασαν την Τετάρτη ισοπαλία με 2-2 από τον Διαγόρα στη Ρόδο στην εμβόλιμη 13η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 2.
Στο 24′ με εκτέλεση φάουλ του Ζούνη οι Ροδίτες άνοιξαν το σκορ για να ισοφαρίσει πριν λήξει το ημίχρονο ο Μπαιροβιτς στο 38′ και να χάσει στο 43′ μεγάλη ευκαιρία για το 1-2. Όμως στο 65′ ο Διαγόρας κέρδισε πέναλτι που δόθηκε σε μαρκάρισμα του Φομπι που μόλις είχε περάσει στον αγώνα και μάλιστα ο Γκανέζος αμυντικός είδε και την κόκκινη κάρτα. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Μπαστιανος δίνοντας ξανά το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Τελικά στο 85′ σε χέρι του Τοπάλ ήταν η σειρά των φιλοξενούμενων να κερδίσουν πέναλτι αλλά και αποβολή. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Βασιλογιαννης ισοφαρίζοντας σε 2-2 που ήταν και το τελικό σκορ πάνω σε ένα άσχημο αγωνιστικό χώρο.