Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

Ηττα με το κεφάλι ψηλά ο ΝΟΧ

Με ήττα αποχαιρετά το 2021 ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES. Η ομάδα του Ηλία Μαχαίρα έπαιξε πολύ καλά στο κολυμβητήριο του Αλίμου, χάνοντας στις λεπτομέρειες από τον Υδραϊκό στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα πόλο της Α1.

Το παιχνίδι κρίθηκε ουσιαστικά στην τέταρτη και τελευταία περίοδο, οπότε και οι δύο ομάδες διεκδικούσαν επί ίσοις όροις τη νίκη. Ο Ναυτικός Ομιλος είχε την ατυχία να χάσει δύο πέναλτι με το σκορ στο 10-10 και στο 11-10 σε βάρος του, με τους παίκτες του Υδραϊκού στη συνέχεια ν’ αποδεικνύονται εύστοχοι στις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν, καταφέρνοντας έτσι να πάρουν τη νίκη.

Το ημίχρονο βρήκε μπροστά τον ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES με 7-6, ενώ η τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες ισόπαλες με 10-10.

Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο Φώσκολος με 4 γκολ, ενώ τρεις παίκτες του Ναυτικού Ομίλου Χανίων σημείωσαν από 2 τέρματα, οι Αγιωργούσης, Τοθ και Μπέτο.

Με το παιχνίδι αυτό, ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES ολοκληρώνει τις υποχρεώσεις του για το 2021, με το επόμενο ν’ ακολουθεί πια στις 8 Ιανουαρίου απέναντι στον ΟΥΚ Βόλου, το οποίο θα φιλοξενηθεί στο κολυμβητήριο Χανίων.

Τα 8λεπτα: 2-4, 6-3, 2-3, 3-1

Διαιτητές: Μπουδραμής – Σπανούδης

Υδραϊκός (Μάκης Βολτυράκης): Γαλανίδης, Παζαΐτης, Θαλασσινός, Κοκκινάκης 2, Πρέκας 2, Αλμύρας, Μπλάνης, Γιάνκοβιτς 3, Φώσκολος 4, Ατζιτς 1, Χατζηγούλας, Αλβέρτης 1, Παρτσόγλου, Τζόκας, Βαλαβάνης

ΝΟ Χανίων ANEK LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Βολτυράκης, Σαρτζετάκης, Πολύζος, Αγιωργούσης 2, Μπατάκης 1, Σπάχιτς 1, Χαριτάκης 1, Τοθ 2, Αποστολάκης, Μπέτο 2, Μαζοκοπάκης, Κουτρουλάκης, Κανδανολέων 1, Νικολαΐδης 1