Παρασκευή, 7 Οκτωβρίου, 2022

ΑΟΔΑ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΣΕ ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ

Ολοκληρώνεται σήμερα το Ενωσιακό πρωτάθλημα και η ΕΠΣ Χανίων υποδέχεται στη Μον. Ελιά την ΕΠΣ Λασιθίου.
Στις 1μμ θα παίξουν οι παίδες με διαιτητή τον ηρακλειώτη Ζαχαριουδάκη και στις 3μμ οι νέοι (διαιτητής Κοκκινάκης, β’ βοηθός Παπαδάκης) και οι γηπεδούχοι ανεξαρτήτως αποτελέσματος θα κατακτήσουν τις θέσεις 2η και 3η αντίστοιχα.
Ο Γιάννης Μηνάς δεν μπορεί να υπολογίζει τους τραυματίες Τζατζιμάκη στους παίδες και Καλπάκη στους νέους.
Τις ίδιες ώρες στο Μαρτινεγκο θα παίξουν ΕΠΣ Ηρακλείου – ΕΠΣ Ρεθύμνου με χανιώτικο διαιτητικό τρίο: Γιαννουλάκης, Ντοκάκης, Χρυσός. Εδώ στους νέους κρίνεται η 1η θέση με τους γηπεδούχους να θέλουν μόνο νίκη ενώ στους νέους το Ηράκλειο είναι σίγουρα πρώτο και θα συνεχίσει στην επόμενη φάση.
ΕΝΑ ΓΚΟΛ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΟ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΥΣ
ΤΩΝ ΠΑΙΔΩΝ
Με 1-0 επικράτησαν οι δύο πρωτοπόροι του πρωταθλήματος του πρωταθλήματος των παίδων Ακρίτας και Πλατανιάς. Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:
1ος όμιλος (8η αγωνιστική)
ΑΟΔΑ – Θύελλα Καλ. 3-0 (Παπαδομανωλάκης Κ., Τερεζάκης Γ., Καταλακτάκης Γ.)
Δόξα – Ακρίτας 0-1 (Μαρτσάκης)
Ηρακλής Ν. – Ασπίδα 1-0 (Σολάκης). Επεισοδιακό παιχνίδι με 3 κόκκινες για τους φιλοξενούμενους.
Πανακρωτηριακός – Ιωνία 2000 0-2 (Ζιντιρίδης, Κακούρης)
Ιδομενέας – Κισαμικός 0-4 (Γιουρουκάκης 2, Δαράκης, Σταθάκης)
Βαθμολογία (8 αγώνες): Ακρίτας 22 30-3, Ιωνία 2000 21 29-5, ΑΟΔΑ 20 31-5, Δόξα 13 19-10, Κισαμικός 13 18-15, Πανακρωτηριακός 7 7-16, Θύελλα Κ. 7 6-19, Ασπίδα 6 2-35, Ηρακλής Ν. 4 4-18, Ιδομενέας 3 5-25
2ος όμιλος (8η αγωνιστική)
Πλατανιάς – ΑΟ Περιβολίων 1-0 (Μαρμαριτσάκης)
Σπάθα – ΑΟ Χανιά 1-7 (Τσεπαπαδάκης – Τσαγκουλίδης Ε. 3, Βαγιωνάκης, Παπαδάκης, Φαντριδάκης, Ανδρεαδάκης)
Γρανίτης – ΑΕ Κυδωνίας 3-0 α.α.
ΠΣΝΧ – Αρης Σ. 0-4 (Τσίτας, Μπεμπλιδάκης, Μάστορας, Γαβαλάς)
Ικαρος Μ. – Μινώταυρος 0-3 α.α.
Βαθμολογία (8 αγώνες): Πλατανιάς 22 17-6, Αρης Σ. 21 26-3, ΑΟ Χανιά 15 30-11, Μινώταυρος 13 18-13, Γρανίτης 12 19-20, ΠΣΝΧ 12 14-15, ΑΟ Περιβολίων 9 14-20, Σπάθα 9 12-22, ΑΕ Κυδωνίας 6 10-25, Ικαρος Μ. αποχώρησε
ΑΟΔΑ ΚΑΙ ΔΟΞΑ
ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ
Για μία ακόμα αγωνιστική είχαμε σημαντικές ανακατατάξεις στις πρώτες θέσεις στα παιδικά πρωταθλήματα που διοργανώνει η ΕΠΣΧ στη μνήμη του Βαγγέλη Νικολακάκη. Συγκεκριμένα το ντέρμπι κορυφής των προπαίδων ανάμεσα σε Δόξα και Ιωνία 2000 έληξε ισόπαλο και έτσι στην πρώτη θέση αναρριχήθηκε ο ΑΟΔΑ. Στους προτζούνιορ αίσθηση προκάλεσε το εντυπωσιακό 5-1 του Πανακρωτηριακού επί της Ακαδημίας Νέας Κυδωνίας που έριξε την τελευταία από την κορυφή και έφερε νέο ένοικο στο… ρετιρέ την Δόξα. Μονάχα στους τζούνιορ δεν είχαμε αλλαγές στις πρώτες θέσεις αφού νίκησαν και οι 8 πρώτοι.
Αυτή την εβδομάδα θυμίζουμε ότι δεν θα διεξαχθούν αγώνες και έτσι από την ΕΠΣΧ ορίστηκε για το Σάββατο στις 10πμ στα Νεροκούρου το εξ’ αναβολής παιχνίδι των προπαίδων Ηρακλής Ν. – Τιτάν που εκκρεμεί από την 4η αγωνιστική. Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:
Προπαίδες
11η αγωνιστική
Δόξα – Ιωνία 2000 1-1 (Σαρίδης – Καλλιοτζής)
ΑΟ Χανιά – Ιδομενέας 2008 4-0 (Αργυρουδάκης 2, Φυντικάκης 2)
Ακ.Ν.Κυδωνίας – ΠΣΝΧ 1-3 (Χατζόπουλος – Παπαδάκης Μ. 2, Παρασκευούδης Τ.)
Μινώταυρος – Τιτάν 2-1 (Κατζάκης, Τσιτσιριδάκης – Χανιαλάκης Γρ.)
Αρης Σ. – Πανακρωτηριακός 0-0
ΑΟΔΑ – Ποσειδών 4-0 (Ταμπάκου Κρ. 2, Τσισμενάκης, Πετρουλάκης Θ.)
Κορωνίδα – Σπάθα 0-1 (Αντι)
Ρεπό: Ηρακλής Ν.
Βαθμολογία (11 αγώνες): Ιωνία 2000* 26 37-7, Δόξα 26 49-13, ΑΟΔΑ 27 33-9, Αρης Σ.* 21 42-10, ΠΣΝΧ* 21 23-13, Μινώταυρος* 15 16-28, Πανακρωτηριακός* 14 20-19, Ηρακλής Ν.** 12 21-23, Κορωνίδα* 12 23-24, Ποσειδών* 12 17-26, ΑΟ Χανιά* 10 16-17, Σπάθα 8 12-35, Ιδομενέας 2008 6 9-46, Τιτάν** 5 10-34, Ακαδημία Ν. Κυδωνίας* 4 9-36
Τζούνιορ
11η Αγωνιστική
Ιδομενέας – Αρης Σ. 0-9 (Παινέσης 3, Πιρπινάκης 2, Φραγκιαδάκης 2, Ρουσάκης, Ποταμίτης). Εδώ να διορθώσουμε ότι την περασμένη αγωνιστική είχε σκοράρει και ο Σφακιωτάκης με τον Ρουσάκη να πετυχαίνει ένα και όχι δύο γκολ.
ΑΟΔΑ – Τιτάν Κ. 3-2 (Μιχελακάκης Μ., Σίτι Κέβιν, Αρχοντάκης Ν. – Παπαδάκης, Ευθίμοβ)
Ιδομενέας 2008 – Πλατανιάς 0-1 (Μουντάκης)
Ελ.Βενιζέλος- Κρ.Αστέρας 7-1 (Ντινάϊ 3, Τζεγιαννάκης 2, Περουλάκης, Βίλα Τ. – Τζανάκης Α.)
Κισαμικός – ΑΟ Χανιά 3-0 α.α.
Ποσειδών – ΠΣΝΧ 0-9 (Κοκάκης 5, Σαρρή Βεατρίκη 3, Μαραγκουδάκης Μ.)
ΑΟ Περιβολίων – Ακ.Ν.Κυδωνίας 1-11 (Μπουρμπάκης – Σκουλουδάκης 5, Βλαστός 3, Καβράκης 2, Γιακουμάκης Παρ.)
Ιωνία 2000 – Μινώταυρος 10-1 (Ζυμβραγάκης 2, Αμαραντίδης Α. 2, Αμαραντίδης Γ.2, Ξενάκης, Βασαδάκης, Ρούνεϊ, Ιμέρι Α. – Μουτσάνης)
Αστέρας Χ. – Πανακρωτηριακός 4-3 (Φωτιάδης Στρ. 2, Πάτας Ν. 2 – Κοπανάκης Π., Περράκης Γ., Σφακιανάκης Μ.)
ΑΕ Κυδωνίας – Δόξα 2-7 (Αναγνωστόπουλος Ι., Χριστοδουλάκης Ι. – Φράνκο 3, Ριτζάκης 2, Μαρκουλάκης Β., Σαχμπασίδης)
Βαθμολογία (11 αγώνες): Αρης Σ. 33 83-4, ΠΣΝΧ 31 80-6, Δόξα 30 69-11, Ιωνία 2000 29 100-8, Ακαδημία Ν. Κυδωνίας 28 82-5, Ελ. Βενιζέλος 21 39-47, Αστέρας Χ. 21 37-54, Κισαμικός 19 36-17, Μινώταυρος 15 35-48, ΑΕ Κυδωνίας 15 25-44, Πλατανιάς 13 13-29, ΑΟ Περιβολίων 13 30-59, Πανακρωτηριακός 12 22-56, ΑΟΔΑ 10 15-35, ΑΟ Χανιά 9 21-56, Τιτάν 8 24-47, Ιδομενέας 4 9-49, Ιδομενέας 2008 3 21-76, Κρ. Αστέρας 1 16-80, Ποσειδών -2 21-46
Προτζούνιορ
11η αγωνιστική
Δόξα – Ιδομενέας 3-0 (Ανωμεριανάκης 2, Νεμπαυλάκης)
ΑΟ Χανιά – ΠΣΝΧ 2-2 (Δελάκης, Ανδρεαδάκης Κ. με φάουλ, 4ο γκολ φέτος ο πορτιέρο – Περράκης Μ., Φραγκιουδάκης Μ.)
ΑΟΔΑ – ΑΟ Περιβολίων 3-0 (Παπαστάμος, Κοντοκριθάκης, Σταυρουλάκης Στ.)
Μινώταυρος – Θύελλα Καλ. 3-2 (Δενδράκης, Σχοινάς Στ., Τσουβαλάκης – Λιτσαρδάκης Β. 2)
Ποσειδών – Ιωνία 2000 0-7 (Νικολακάκης 3, Μπουρδαντωνάκης, Αγγελάκης, Βολκόφ, Κατσαρός)
Αστέρας Χ. – Κρ.Αστέρας 4-0 (Τάσιος 2, Δασκαλάκης, Παντερμάκης)
Ακ.Ν.Κυδωνίας – Πανακρωτηριακός 1-5 (Δρικάκης – Κωσταριδάκης Β. 2, Ανδρεαδάκης Στρ. 2, Γκογκολάκης Δ.)
Ε.Θ.Κ. – Αρης Σ. 0-3 α.α.
Ρεπό: Ηρακλής Ν.
Βαθμολογία (11 αγώνες): Δόξα 28 51-14, Ακαδημία Ν. Κυδωνίας* 27 57-11, Ιωνία 2000* 27 59-14, Πανακρωτηριακός* 25 44-12, ΠΣΝΧ* 22 53-19, ΑΟΔΑ 19 33-21, Μινώταυρος* 17 26-26, Ηρακλής Ν.* 15 20-20, ΑΟ Χανιά* 15 23-25, Αστέρας Χ. 14 30-32, Ποσειδών* 10 27-44, Αρης Σ.* 9 19-34, Κρ. Αστέρας 9 18-47, Ιδομενέας 2008 8 16-48, ΑΟ Περιβολίων 7 12-45, Θύελλα Καλ.* 3 14-55, ΕΘΚ αποχώρησε
ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΗΣ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
Ομιλος Τίτλου
-ΑΟΔΑ – Θύελλα Καλ. 1-1 (15′ Ταταράκης – 35′ Ουρούκου)
ΑΟΔΑ: Χωραφάκης, Δαουκάκης, Κυπραίος (58′ Γουμενάκης), Αθανασίου (36′ Γερούλης), Παπούλιας, Ζτράβκοβιτς Μ., Παρασκάκης, Σεργάκης, Παπαντωνάκης (78′ Αποστολάκης), Κομνηνός, Ταταράκης
Θύελλα Καλ.: Σγουρομάλλης Γ., Λιανιδάκης, Κουκουδάκης, Γιαννουδάκης (46′ Στραταριδάκης), Σγουρομάλλης Χ., Ραφτάκης, Σπαθαράκης, Μποϊνι, Κορναράκης (67′ Μπραουδάκης), Ουρούκου, Καρτσωνάκης (78′ Κουράκης)
-Δόξα – Κορωνίδα 3-6 (52′, 89′ Μπιταρασβίλι, 75′ Μιχελάκης – 15′, 65′ Αλουσάϊ, 20′, 70′, 80′ Πατσαρίκας, 25′ Σφυρής)
Δόξα: Προγούλης, Γαλάνης Μ., Σγουρομάλλης, Χατζηδάκης Ν., Ποντικάκης Ν. (46′ Δομοτσίδης), Μαυρεδάκης, Μαμινάκης (60′ Μπιταρασβίλι), Θεμελής, Μοσχόπουλος, Μιχελάκης, Ξηρουχάκης, Ποντικάκης Ι. (50′ λ.τρ. Καπριδάκης)
Κορωνίδα: Σμπυράκης, Μαροπάκης (60′ Τρούλος), Μπικουβάρης (75′ Καραχάλιος), Ρεβελάκης (46′ Νικολιουδάκης), Μπάρδης, Πατεράκης, Τζαγκαράκης, Μπαρδότσι, Σφυρής, Αλουσάϊ, Πατσαρίκας
-Ηρακλής Ν. – Ασπίδα 1-1 (48′ Ποποδάκης Ι. – 65′ Λεμπιδάκης)
Ηρακλής Ν.: Παπουτσάς, Καλυκάκης, Κολοκυθάς, Ποποδάκης Ι., Ντουντουνάκης (70′ Ποποδάκης Γ.), Λυκάκης (21′ Πατελάκης), Σταθάκης (65′ Καραδάκης), Αμαξόπουλος, Κλωτσοτήρας, Καρατζάς, Τοντινίδης
Ασπίδα: Ανδρουλάκης, Κυρμιτζής (46′ λ.τρ. Δημητριάδης), Γεραμάνης, Σκαράκης, Λιοδάκης Στ., Κουρκούνας (55′ Κουράτορας), Σύρμος, Μαραθιανός Γ., Κυδώνας (77′ Αλαφούζος), Λεμπιδάκης, Λιοδάκης Π.
-Ιδομενέας – Κισαμικός 2-5 (8′ Ευφραιμίδης, 40′ Θεοδωράκης – 20′ πεν., 60′ πεν. Μαναρώλης, 70′, 75′, 87′ Κλωθάκης)
Ιδομενέας: Τριποδάκης, Δασκαλάκης, Περράκης, Μαργαρώνης, Ευφραιμίδης, Μαυρεδάκης, Λούλος, Μαρακάκης (70′ Ντούπης), Θεοδωράκης, Καστρινάκης, Μουριζάκης
Κισαμικός: Παπαδάκης, Μαναρώλης, Φραγκιουδάκης Μ., Κουρινάκης, Βεργεράκης, Νικηφοράκης, Μαραγκουδάκης Μ., Βολάνης, Στρατουδάκης, Ρουστέμι (77′ Ντεντάκης), Αποστολάκης (46? Κλωθάκης)
Σημ.: Την προηγούμενη αγωνιστική είχε παίξει βασικός ο Βεργεράκης και όχι ο Βαρουχάκης
Ομιλος Παραμονής
-Ικαρος Μ. – Τιτάν 3-2 (20′ Δασκαλάκης, 24′ Λιονάκης, 41′ Βρεττός – 12′ Αχλάτης, 57′ Παπασταματάκης)
Ικαρος Μ.: Τραχαλάκης, Καράκης, Μιχάκης, Ροδοκανάκης, Δασκαλάκης, Κοπάσης, Λαζαρίδης, Αθανασίου, Δημούσης (58′ Καρατζάς), Βρεττός (85′ Κυριακάκης), Λιονάκης (51′ Τζεγιαννάκης)
Τιτάν: Μίκλοβαντ, Κοτρωνάκης Γ., Μαραβέλιας (46′ Τζομπανάκης), Κουλουμπής, Ιερωνυμάκης, Περράκης (52′ Ορφανουδάκης Β.), Παντελάκης, Φλώρος, Αχλάτης, Λεδάκης, Χαλαβελάκης (46′ Παπασταματάκης)
-Ποσειδών – Αλμυρός 3-3 (15′, 31′ Νταγκουνάκης, 42′ Κουρκουμελάκης – 2′ Τραϊτοράκης Μ., 71′, 80′ Μαυρούλης Π.)
Ποσειδών: Μάστορας, Φούρλας, Μανουσέλης, Σωμάκης, Δρετάκης, Συτζίμης (77′ Φαραζής), Παλάσης, Δασκαλάκης (65′ Μπακογιάννης), Κουρκουμελάκης, Ράμφος, Νταγκουνάκης
Αλμυρός: Φραγκιαδάκης, Μαυρούλης Ν., Κοκολάκης Π., Γουνάκης (85′ Μπερικάκης Γ.), Τραϊτοράκης Μ., Πετράκης Μ. (70′ Μαυρούλης Π.), Πετράκης Π., Μαλινδρετάκης, Κοκολάκης Μ. (46′ Μαυρούλης Κ.), Κουγεντάκης, Μαρινάκης
-Κεραμειά – Παγχανιακός 4-0 (10′, 31′ Λιονάκης, 22′, 82′ Μανωλακάκης Γ.)
Κεραμειά: Ποθητός (80′ Φουντουλάκης), Παλαθούρας Π., Μανωλακάκης Κ. (46′ Χαρισάϊ), Βατσάκης, Θεοδωρογλάκης (60′ Ποντικάκης), Μπομπολάκης, Μητριτσάκης, Μπουρμπάκης Ι., Μανωλακάκης Γ., Τόλιας, Λιονάκης
Παγχανιακός: Σολανάκης, Παπαδημητράκης, Μπαρδάτσος, Χρυσός, Φαντάκης, Αντωναράς, Μαυριγιαννάκης, Αβραμάκης, Μακαντάσης, Γιούλας (30′ Τσαπατάκης), Τζατζιμάκης
Σημ.: Την προηγούμενη αγωνιστική είχε παίξει βασικός ο Σολανάκης και όχι ο Κοκολάκης
-Γρανίτης – ΑΕ Κυδωνίας 1-5 (20′ Νικολιουδάκης – 22′, 80′ Ιγγλεζάκης, 60′, 65′ Τσαγκαράκης, 72′ Καλαμπακάκης)
Γρανίτης: Νικολουδάκης, Δοξάκης, Αμπραμισβίλι, Σγουράκης (60′ Μαραντόν), Μαυρεδάκης Δ., Μαυρεδάκης Ν. (66′ λ.τρ. Χαζιράκης), Νικολιουδάκης, Τερεζάκης, Μπεριάδης, Τόλιας (30′ λ.τρ. Τσαγκαράκης), Κουντουράκης
ΑΕ Κυδωνίας: Τσακωνάκης, Ευαγγέλου, Δημητρογιαννάκης, Παπαδογιαννάκης, Ιγγλεζάκης, Μαρκουλάκης, Ντουντουλάκης (86′ Μπουρμπάκης), Μπασιαδάκης, Καλαμπαλίκης (85′ Κατσουλάκης), Καλαμπακάκης, Τσαγκαράκης (84’Παρασκευούδης Χ.)
-Κρ. Αστέρας – Αρης Σ. 1-0 (39′ Τσοντάκης)
Κρ. Αστέρας: Πάτας, Περβολαράκης, Κατάκης, Μπολάνης, Δασκαλάκης, Πλατώνης, Κουρινάκης, Μαρινάκης, Τσοντάκης, Ψαράκης (86′ Κεκεράκης), Μιχαλέφσκι (63′ Χαλεβελάκης)
Αρης Σ.: Βροντάκης Δ., Κεμπάτσι, Χατζησαρρής, Κοσμαδάκης (46′ Ανδρέου), Σκαλέρης (82′ Μαγγέλας), Καραγιαννίδης, Βροντάκης Α., Τσίτας, Γαλανάκης, Παντελάκης (46′ Στεφανίδης), Ζερβουδάκης


Ακολουθήστε τα Χανιώτικα Νέα στο Google News στο Facebook και στο Twitter.

Δημοφιλή άρθρα

Αφήστε ένα σχόλιο

Please enter your comment!
Please enter your name here

Μικρές αγγελίες

aggelies

Βήμα στον αναγνώστη

Στείλτε μας φωτό και video ή κάντε μία καταγγελία

Συμπληρώστε τη φόρμα

Ειδήσεις

Χρήσιμα