Με τον καλύτερο τρόπο έκαναν ποδαρικό στο 2020 Αρης Σ. (φωτ.) και Απόλλωνας οι οποίοι πέτυχαν μία 11άδα γκολ συνολικά απέναντι σε Θύελλα και Γρανίτη αντίστοιχα ενώ αντίθετα η Παλαιόχωρα σκονταψε στο Κολυμπάρι (1-1) στο παιχνίδι που διεξήχθη υπό το φως των προβολέων. Να προσθέσουμε ότι επειδή δεν είχαν ολοκληρωθεί τα έργα βελτίωσης του χλοοτάπητα στο γήπεδο των Νεροκούρου 4 συναντήσεις θα διεξαχθούν την Τετάρτη (όπως και το εξ’ αναβολής Αστέρα Χ. – Μινώταυρου). Τα αποτελέσματα:
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
16η αγωνιστική
Γρανίτης – Απόλλων 0-4
Μινώταυρος – Παγχανιακός/Δ. 1-2
Αρης Σ. – Θύελλα Καλ. 7-0
Σπάθα Κολ. – Παλαιόχωρα 1-1
Δόξα Παχ. – Αστέρας Χαλ. (5/1, 15:00)
ΑΕ Κυδωνίας – Χάλης Βαρ. (5/1, 15:00)
Ηρακλής Ν. – Ιδομενέας (8/1, 15:00)
Ικαρος Μ. – Τιτάν Καλ. (8/1, 18:00)
Βαθμολογία (16 αγώνες)
1.Απόλλων 46-9 46
2.Αρης Σ. 61-11 41
3.Παλαιόχωρα 48-13 41
4.Σπάθα 33-18 27
5.Ικαρος Μ.* 30-26 25
6.Μινώταυρος* 26-21 24
7.Ηρακλής Ν.* 24-24 24
8.Παγχανιακός/Δ. 17-29 22
9.Γρανίτης 25-25 20
10.Θύελλα Καλ. 19-34 14
11.ΑΕ Κυδωνίας* 11-30 14
12.Δόξα Παχ.* 13-26 13
13.Ιδομενέας* 19-29 12
14.Τιτάν Καλ.* 17-33 12
15.Χάλης* 16-39 10
16.Αστέρας Χ.** 7-45 3
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
16η αγωνιστική
Ενωση Θ.Κ. – Πέργαμος 3-0
Ιωνία 2000 – Θησέας Π. 0-3
Ποσειδών Τσ. – Ασπίδα Ν. (5/1, 10:45)
Καλτσέτο – Απτερα (5/1, 10:45)
Υρτακίνα – Αμιλλα (5/1, 15:00)
Α.Π. Σούδας – Ποσειδών Κ. (5/1, 15:00)
Ροδωπού – Κορωνίδα (5/1, 15:00)
Ηφαιστος – Νέος Σαμψών (8/1, 15:00)
Βαθμολογία (16 αγώνες)
1.Ενωση Θ.Κ. 42-17 42
2.Θησέας 38-14 31
3.Κορωνίδα* 37-21 30
4.Ηφαιστος* 38-34 22
5.Πέργαμος 22-19 22
6.Ποσειδών Τσ.* 22-18 21
7.Απτερα* 24-28 20
8.ΑΠ Σούδας* 29-23 19
9.Νέος Σαμψών* 13-14 19
10.Υρτακίνα* 25-25 18
11.Ιωνία 2000 25-39 17
12.Ποσειδών Καμ.* 27-33 17
13.Ασπίδα* 13-28 16
14.Αμιλλα* 28-38 16
15.Ροδωπού* 23-37 16
16.Καλτσέτο* 19-36 13
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
10η αγωνιστική
Ν. Κισσαμικός-ΑΣ Γαλατά 5-1
Τάλως-Νέοι Μινώταυρου (5/1, 10:45)
Δάφνη-Αρης Βουκολιών (5/1, 15:00)
Σφακιά-Ατρόμητος Μ. (5/1, 15:00)
Κουμπές-Ασπάλαθος (8/1, 15:00)
Βαθμολογία (10 αγώνες)
1.Αρης Β.* 26-7 22
2.Ν.Κισσαμικός 32-12 21
3.Δάφνη* 24-18 17
4.Ν. Μινώταυρου* 20-16 15
5.Ασπάλαθος* 24-16 14
6.Κουμπές* 28-21 14
7.Ατρόμητος* 15-16 10
8.Σφακιά* 11-21 10
9.ΑΣ Γαλατά 7-39 4
10.Τάλως Συρ.* 6-27 3
Σημ.: Οι ομάδες με αστερίσκους έχουν τόσους αγώνες λιγότερους όσοι οι αστερίσκοι.