Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Τετέ και Γιωργαλλίδης “καθάρισαν”!

Με γκολ του Αζίζ Τετέ στο 65ο λεπτό ο Πλατανιάς πήρε πολύ μεγάλη νίκη επί του Πανιωνίου με σκορ 1-0 ολοκληρώνοντας έτσι με τον ιδανικότερο τρόπο το 2013, μιας και αυτό ήταν το τελευταίο παιχνίδι του έτους.

Σε γενικές γραμμές η χανιώτικη ομάδα έλεγξε πλήρως το ρυθμό καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς, αλλά το “τρίποντο” οφείλεται χάρη και στη μεγάλη απόκρουση του Αντώνη Γιωργαλλίδη στο 88ο λεπτό στο σουτ του Λάσνικ κι αφού προηγουμένως η μπάλα είχε βρει το δεξί κάθετο δοκάρι στο σουτ από τον Κολοβό.

Ο Πλατανιάς φτάνει έτσι τους 18 βαθμούς και ατενίζει το μέλλον του το 2014 πια με πολύ μεγάλη αισιοδοξία!

Πλατανιάς (Νίκος Αναστόπουλος): Γιωργαλλίδης, Φαΐσκα, Δημήτρης, Φερνάντες, Ιντζίδης, Αγκιλέρα, Τέτε, Μπέλιτς (89′ Ραφαέλ), Τόρες, Γουνδουλάκης (34′ λ.τρ. Σιώπης), Κατάι (83′ Μπεριάν).

Πανιώνιος (Κωνσταντίνος Παναγόπουλος): Ανέστης, Λαμπρόπουλος, Αυλωνίτης, Ζαχαράκης, Παντίδος, Κούρντι, Μητρόπουλος (62′ Παναγιωτούδης), Καμπάνταης, Ντούνης (82′ Λάζνικ), Κολοβός, Αραβίδης (73′ λ.τρ. Μπούζας).