Μουσείο Τυπογραφείας

“Τέλος” στο σερί του ΑΟΧ/Κισσαμικού – Ηττα από τον Απόλλωνα Λάρισας

2_Arxigoi-1Τέλος στο νικηφόρο σερί του ΑΟΧ/Κισσαμικού δόθηκε τη Δευτέρα στο Αλκαζάρ. Η ομάδα του Γιώργου Πετράκη μετά από πέντε συνεχόμενες νίκες ηττήθηκε από τον Απόλλωνα Λάρισας με 2-0, στο ματς που ολοκλήρωσε την 16η αγωνιστική της Φούτμπολ Λιγκ.

Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός “πλήρωσε” με δύο γκολ που δέχτηκε την κακή απόδοση που είχε στο α’ ημίχρονο. Αρχικά, το 1-0 έγινε στο 11′ με φάουλ που αμφισβητήθηκε, με τον Β. Ανδρέου να χρίζεται σκόρερ, για να ακολουθήσει το 2-0 στο 40′ με εκπληκτικό σουτ από τον Μαυριά.

Στην επανάληψη, η χανιώτικη ομάδα άλλαξε την εικόνα της αποδίδοντας καλύτερα, αλλά και πάλι δεν μπόρεσε να φτάσει στη μείωση του σκορ.

Διαιτητής: Βρέσκας (Ημαθίας). Βοηθοί: Κελεσίδης (Ημαθίας)-Δημόπουλος (Φλώρινας). 4ος διαιτητής: Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας)

Κίτρινες κάρτες: Χατζής (49′), Αγρόδημος (66′), Ζιούλης (85′), Σάλιακας (90+1′)

Απόλλων Λάρισας (Νίκος Θεοδοσιάδης): Παϊτέρης, Κακάμης (74′ λ.τρ. Ιβανίδης), Παπαζαχαρίας, Β. Ανδρέου, Κουρτεσιώτης (90+1′ Δημολιός), Αγρόδημος, Χατζής, Μαυριάς, Τσιλούλης, Κανούλας, Καρακατσάνης (67′ Σουλίδης).

Α.Ο. Χανιά/Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Σάλιακας, Παντελάκης, Ζιούλης, Φουάσης, Σελινιωτάκης, Γκίνη (77′ Τασιούλης), Ξύδας, Αποστολίδης, Χαλκιαδάκης, Λέο (61′ Νικόλτσης).