Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Πήρε το πλεονέκτημα έδρας ο ΝΟΧ

Ενα 8λεπτο το τρίτο ήταν αρκετό στον ΝΟ Χανίων – ΑΝΕΚ Lines για να εξασφαλίσει τη νίκη επί της Γλυφάδας την Τετάρτη στο κολυμβητήριο των Χανίων και μαζί το πλεονέκτημα έδρας στα πλέι άουτ όπου θα βρει απέναντι του τον Πανιώνιο. Βέβαια η ομάδα της Νέας Σμύρνης προηγείται 1-0 στις νίκες από την κανονική διάρκεια της Α1 και η σωτηρία θα κριθεί στις 3 νίκες.
Μετά από ένα ισόπαλο με 3-3 ημίχρονο ο χανιώτικος όμιλος πάτησε… γκάζι στην γ’ περίοδο όταν πέτυχε τα μισά του γκολ και με ένα 5-2 ξέφυγε και έφθασε εύκολα στη νίκη. Ηταν το προτελευταίο παιχνίδι και το τελευταίο εντός καθώς απομένει και η συνάντηση με τον Εθνικό στον Πειραιά.
8λεπτα: 2-1, 1-2, 5-2, 2-3
Ν.Ο. Χανίων (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Παπαδόπουλος, Πολύζος, Νάστραν 2, Αγιωργούσης, Πετρόχειλος, Βουλγαράκης 2, Χαριτάκης, Μπαριωτάκης 2, Παπαμανωλιουδάκης, Μαραγκουδάκης, Μαζοκοπάκης 1, Πολογεώργης, Αβέρκα 3, Χάλαρης
Γλυφάδα (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς, Τζελάτης 1, Παπανικολάου 2, Αλεξίου, Παπασηφάκης, Παπαναστασίου 2, Γιαννόπουλος, Ρομπόπουλος 1, Χατζηγούλας, Αλβέρτης 2, Φωτόπουλος, Σκουμπάκης, Σαλτέρης