Ολοκληρώνεται σήμερα το εφηβικό τουρνουά μπάσκετ “Τσιβαράς 2014” που ακολούθησε λίγες μέρες μετά το τουρνουά των ανδρών.
Σήμερα στις 8 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί ο μικρός τελικός και στις 9:30 μ.μ. θα ακολουθήσει ο μεγάλος τελικός ανάμεσα στις 4 ομάδες που πήραν τις δύο πρώτες θέσεις στους δύο ομίλους. Χθες βράδυ έγιναν οι ημιτελικοί όπου έπαιξαν Μπαμπαλής – Αρμένοι και Πλάκα – Γαβαλοχώρι με τους νικητές να δίνουν το “παρών” στο σημερινό μεγάλο τελικό και τους ηττημένους στον μικρό. Τα αποτελέσματα των 3 αγωνιστικών της α’ φάσης:
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α’ όμιλος
Γαβαλοχώρι – Μπαμπαλής 58-44
Γαβαλοχώρι (Κοκολάκης Γ.): Χειλαδάκης, Τραχιώτης Δ. 18, Φυντριλάκης 2, Κοκολάκης Ε. 2, Κοκολάκης Γ. 26, Τραχιώτης Α. 10.
Μπαμπαλής (Κλαδάκης): Παλιοβρυσιώτης 1, Κουλιζάκης 13, Μακριδάκης 12, Μαρκουλάκης 16, Κουκουράκης 2, Καραπαντελάκης, Χαβρεδάκης, Ρουμπεδάκης.
Καλύβες -Αλίκαμπος 19-28
Καλύβες (Κατσούλης-Κατσαρός): Ματζοράκης, Ρούσι 4, Ραπανάκης 3, Θεοδωρόπουλος, Κοσμαδάκης 12, Τζουβελέκας, Βλωντιδέλλης.
Αλίκαμπος (Μαγγελάκης Ρ.): Φασαράκης 2, Βουράκης, Φασαράκης Γ., Μαγγελάκης Ν. 7, Σταθάκης Σ. 4, Σταθάκης Ν. 2, Λούλας 13, Φασαράκης Β..
Β’ όμιλος
Αρμένοι – Πλάκα 19-15
Αρμένοι (Πυργής): Τσοτσόρια, Τερεζάκης Β. 2, Ορφανάκης 1, Μαντωνανάκης 5, Βιριράκης 2, Πατεράκης, Τερεζάκης Σ. 9.
Πλάκα (Κοκολάκης Γ.): Ευτύμοβ, Τσούνι 7, Αλεξαντωνάκης 2, Βολακάκης 3, Αποστολάκης 3, Παΐζης.
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α’ όμιλος
Αλίκαμπος – Μπαμπαλής 18-30
Αλίκαμπος (Μαγγελάκης): Φασαράκης Ι. 4, Φασαράκης Γ., Μαγγελάκης 6, Σταθάκης Σ., Σταθάκης Ν., Φασαράκης Λ. 4, Λούλας 4, Φασαράκης Β..
Μπαμπαλής (Κλαδάκης): Χαβρεδάκης 2, Ζαμπετάκης, Μακριδάκης 11, Μαρκουλάκης 4, Κουκουράκης 4, Παλιοβρυσιώτης 5, Κουλιζάκης 1, Φλεμετάκης, Καραπαντελάκης 3.
Καλύβες – Γαβαλοχώρι 22-58
Καλύβες (Κατσούλης-Κατσαρός): Ματζοράκης 2, Ρούσι 6, Παπαδάκης 8, Θεοδωρόπουλος, Ράντεβ, Τζουβελέκας, Βλωντιδέλλης, Κοσμαδάκης 6, Ραπανάκης.
Γαβαλοχώρι (Κοκολάκης Γ.): Κοκολάκης Γ. 18, Χειλαδάκης 2, Φυντριλάκης 12, Κοκολάκης Ευτ. 4, Τραχιώτης Αν. 9, Λουράκης, Τραχιώτης Δ. 13.
Β’ όμιλος
Πλάκα – Τσιβαράς 32-25
Πλάκα (Μπενάκης): Αλεξαντωνάκης 3, Ευτύμοβ, Μπολαράκης 4, Τσούνι 14, Βολακάκης 3, Αποστολάκης 8, Παϊζης.
Τσιβαράς (Μελισσάκης Γ.-Λιονουδάκης): Μελισσάκης Σ. 3, Τεζάρης, Βροντάκης 4, Κατσανικάκης 2, Ανδρικόπουλος, Μελισσάκης Χ., Γαυγιωτάκης 3, Τζουτζούλης 11, Φλεμετάκης 2, Μελισσάκης Ν..
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α’ όμιλος
Αλικάμπος- Γαβαλοχώρι 28-50
Αλικάμπος (Μαγγελάκης Λ.): Φασαράκης Ι. 3, Φασαράκης Γ., Μαγγελάκης Ν., Σταθάκης Σ., Σταθάκης Ν., Τζανουκάκης 8, Φασαράκης Λ. 3, Λούλας 14, Φασαράκης Β..
Γαβαλοχώρι (Κοκολάκης Γ.): Κοκολάκης Γ. 8, Χειλαδάκης 7, Φυντριλάκης, Κοκολάκης Ευτ. 6, Τραχιώτης Αν. 12, Λουράκης, Τραχιώτης Δ. 17.
Καλύβες – Μπαμπαλής 31-40
Καλύβες (Κατσούλης): Πετρόπουλος 4, Ρούσι 2, Παπαδάκης, Θεοδωρόπουλος 4, Ράντεβ, Τζουβελέκας 6, Παρθένης 6, Βλωντιδέλλης 4, Κοσμαδάκης 5, Ματζοράκης, Ραπανάκης.
Μπαμπαλής (Χαβρεδάκης): Χαβρεδάκης Κ, Ζαμπετάκης, Μακριδάκης 17, Φλεμετάκης Μ., Μαρκουλάκης 11, Κουκουράκης 5, Χαβρεδάκης Σ., Παλιοβρυσιώτης 7, Φλεμετάκης Ν., Κουλιζάκης, Ρουμπεδάκης, Καραπαντελάκης.
Β όμιλος
Αρμένοι – Τσιβαράς 52-32
Αρμένοι (Πυργής): Ορφανάκης 2, Τερεζάκης Β. 6, Βιριράκης 2, Μαντωνανάκης 4, Πατεράκης 6, Τσοτσόρια 5, Τερεζάκης Π, Τερεζάκης Σ. 4, Σκανδάλης 23.
Τσιβαράς (Μελισσάκης Γ.): Μελισσάκης Σ. 1, Τεζάρης 3, Κατσανικάκης, Ανδρικόπουλος, Μελισσάκης Χ., Γαυγιωτάκης 2, Τζουτζούλης 20, Φλεμετάκης 4, Μελισσάκης Ν., Αγγελάκης 2.
Τελικές βαθμολογίες
Α’ Ομιλος (3 αγώνες)
Γαβαλοχώρι 6 166-94
Μπαμπαλής 5 114-107
Αλικάμπος 4 74-99
Καλύβες 3 72-126
Β’ Ομιλος (2 αγώνες)
Αρμένοι 4 71-47
Πλάκα 3 47-44
Τσιβαράς 2 57-84