Μουσείο Τυπογραφείας

Νωρίς ο “εμφύλιος” Χανιά – Πλατανιά

69333040_384921955553418_6248392815349334016_nΜέσα στον Σεπτέμβριο μόλις την 3η αγωνιστική θα βρεθούν αντιμέτωπες οι δύο Χανιώτικες ομάδες στη Σούπερ λιγκ 2 όπως προέκυψε από την κλήρωση που έγινε την Τετάρτη το μεσημέρι. Τυπικά γηπεδούχος ο Πλατανιάς που στην πρεμιερα θα υποδεχθεί τον Λεβαδειακό, δηλαδή την μοναδική ομάδα με την οποία έχει δώσει φιλικό μέχρι στιγμής.
Αντίθετα τα Χανιά ξεκινούν από την έδρα του Απόλλωνα Πόντου το πρωτάθλημα στις 15 Σεπτεμβρίου εφόσον βέβαια ξεκινήσει κανονικά η σούπερ λιγκ 2. Διότι οι ομάδες ζήτησαν να υπάρξει μείωση μόνο 12% στα όσα υποσχέθηκε η ΕΡΤ όπως έπραξε και με τις ομάδες της Σούπερ λιγκ 1. Διότι αρχικά η μείωση έφθανε το 60% στο ποσό που είχε αρχικά δεσμευτεί η δημόσια τηλεόραση πριν τις εκλογές.

Αναλυτικά το πρόγραμμα όπως προέκυψε μετά τη σημειρνή κλήρωση, έχει ως εξής:

1η αγωνιστική  15/9
Δόξα Δράμας  – Καραϊσκάκης
Απόλλων Πόντου  – Χανιά
Απόλλων Λάρισας  – Κέρκυρα
Απόλλων Σμύρνης  – Εργοτέλης
Παναχαϊκή  – ΠΑΣ Γιάννινα
Πλατανιάς  – Λεβαδειακός
2η αγωνιστική  22/9
Απόλλων Πόντου  – Δόξα Δράμας
Καραϊσκάκης  – Απόλλων Λάρισας
Χανιά  – Απόλλων Σμύρνης
Κέρκυρα  – Παναχαϊκή
Εργοτέλης  – Πλατανιάς
Λεβαδειακός  – ΠΑΣ Γιάννινα
3η αγωνιστική  29/9
Δόξα Δράμας  – Απόλλων Λάρισας
Απόλλων Σμύρνης  – Απόλλων Πόντου
Παναχαϊκή  – Καραϊσκάκης
Πλατανιάς  – Χανιά
Λεβαδειακός  – Κέρκυρα
ΠΑΣ Γιάννινα  – Εργοτέλης
4η αγωνιστική  6/10
Απόλλων Σμύρνης  – Δόξα Δράμας
Απόλλων Λάρισας  – Παναχαϊκή
Απόλλων Πόντου  – Πλατανιάς
Καραϊσκάκης  – Λεβαδειακός
Χανιά  – ΠΑΣ Γιάννινα
Εργοτέλης  – Κέρκυρα
5η αγωνιστική  13/10
Δόξα Δράμας  – Παναχαϊκή
Πλατανιάς  – Απόλλων Σμύρνης
Λεβαδειακός  – Απόλλων Λάρισας
ΠΑΣ Γιάννινα  – Απόλλων Πόντου
Εργοτέλης  – Καραϊσκάκης
Κέρκυρα  – Χανιά
6η αγωνιστική  20/10
Πλατανιάς  – Δόξα Δράμας
Παναχαϊκή  – Λεβαδειακός
Απόλλων Σμύρνης  – ΠΑΣ Γιάννινα
Απόλλων Λάρισας  – Εργοτέλης
Απόλλων Πόντου  – Κέρκυρα
Καραϊσκάκης  – Χανιά
7η αγωνιστική  27/10
Δόξα Δράμας  – Λεβαδειακός
ΠΑΣ Γιάννινα  – Πλατανιάς
Εργοτέλης  – Παναχαϊκή
Κέρκυρα  – Απόλλων Σμύρνης
Χανιά  – Απόλλων Λάρισας
Καραϊσκάκης  – Απόλλων Πόντου
8η αγωνιστική  3/11
ΠΑΣ Γιάννινα  – Δόξα Δράμας
Λεβαδειακός  – Εργοτέλης
Πλατανιάς  – Κέρκυρα
Παναχαϊκή  – Χανιά
Απόλλων Σμύρνης  – Καραϊσκάκης
Απόλλων Λάρισας  – Απόλλων Πόντου
9η αγωνιστική  10/11
Δόξα Δράμας  – Εργοτέλης
Κέρκυρα  – ΠΑΣ Γιάννινα
Χανιά  – Λεβαδειακός
Καραϊσκάκης  – Πλατανιάς
Απόλλων Πόντου  – Παναχαϊκή
Απόλλων Λάρισας  – Απόλλων Σμύρνης
10η αγωνιστική  17/11
Κέρκυρα  – Δόξα Δράμας
Εργοτέλης  – Χανιά
ΠΑΣ Γιάννινα  – Καραϊσκάκης
Λεβαδειακός  – Απόλλων Πόντου
Πλατανιάς  – Απόλλων Λάρισας
Παναχαϊκή  – Απόλλων Σμύρνης
11η αγωνιστική  24/11
Χανιά  – Δόξα Δράμας
Καραϊσκάκης  – Κέρκυρα
Απόλλων Πόντου  – Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας  – ΠΑΣ Γιάννινα
Απόλλων Σμύρνης  – Λεβαδειακός
Παναχαϊκή  – Πλατανιάς
12η αγωνιστική  1/12
Καραϊσκάκης  – Δόξα Δράμας
Χανιά  – Απόλλων Πόντου
Κέρκυρα  – Απόλλων Λάρισας
Εργοτέλης  – Απόλλων Σμύρνης
ΠΑΣ Γιάννινα  – Παναχαϊκή
Λεβαδειακός  – Πλατανιάς
13η αγωνιστική 8/12
Δόξα Δράμας  – Απόλλων Πόντου
Απόλλων Λάρισας  – Καραϊσκάκης
Απόλλων Σμύρνης  – Χανιά
Παναχαϊκή  – Κέρκυρα
Πλατανιάς  – Εργοτέλης
ΠΑΣ Γιάννινα  – Λεβαδειακός
14η αγωνιστική  15/12
Απόλλων Λάρισας  – Δόξα Δράμας
Απόλλων Πόντου  – Απόλλων Σμύρνης
Καραϊσκάκης  – Παναχαϊκή
Χανιά  – Πλατανιάς
Κέρκυρα  – Λεβαδειακός
Εργοτέλης  – ΠΑΣ Γιάννινα
15η αγωνιστική 23/12
Δόξα Δράμας  – Απόλλων Σμύρνης
Παναχαϊκή  – Απόλλων Λάρισας
Πλατανιάς  – Απόλλων Πόντου
Λεβαδειακός  – Καραϊσκάκης
ΠΑΣ Γιάννινα  – Χανιά
Κέρκυρα  – Εργοτέλης
16η αγωνιστική  5/1
Παναχαϊκή  – Δόξα Δράμας
Απόλλων Σμύρνης  – Πλατανιάς
Απόλλων Λάρισας  – Λεβαδειακός
Απόλλων Πόντου  – ΠΑΣ Γιάννινα
Καραϊσκάκης  – Εργοτέλης
Χανιά  – Κέρκυρα
17η αγωνιστική 12/1
Δόξα Δράμας  – Πλατανιάς
Λεβαδειακός  – Παναχαϊκή
ΠΑΣ Γιάννινα  – Απόλλων Σμύρνης
Εργοτέλης  – Απόλλων Λάρισας
Κέρκυρα  – Απόλλων Πόντου
Χανιά  – Καραϊσκάκης
18η αγωνιστική 19/1
Λεβαδειακός  – Δόξα Δράμας
Πλατανιάς  – ΠΑΣ Γιάννινα
Παναχαϊκή  – Εργοτέλης
Απόλλων Σμύρνης  – Κέρκυρα
Απόλλων Λάρισας  – Χανιά
Απόλλων Πόντου  – Καραϊσκάκης
19η αγωνιστική 26/1
Δόξα Δράμας  – ΠΑΣ Γιάννινα
Εργοτέλης  – Λεβαδειακός
Κέρκυρα  – Πλατανιάς
Χανιά  – Παναχαϊκή
Καραϊσκάκης  – Απόλλων Σμύρνης
Απόλλων Πόντου  – Απόλλων Λάρισας
20ή αγωνιστική 2/2
Εργοτέλης  – Δόξα Δράμας
ΠΑΣ Γιάννινα  – Κέρκυρα
Λεβαδειακός  – Χανιά
Πλατανιάς  – Καραϊσκάκης
Παναχαϊκή  – Απόλλων Πόντου
Απόλλων Σμύρνης  – Απόλλων Λάρισας
21η αγωνιστική 9/2
Δόξα Δράμας  – Κέρκυρα
Χανιά  – Εργοτέλης
Καραϊσκάκης  – ΠΑΣ Γιάννινα
Απόλλων Πόντου  – Λεβαδειακός
Απόλλων Λάρισας  – Πλατανιάς
Απόλλων Σμύρνης  – Παναχαϊκή
22η αγωνιστική 16/2
Δόξα Δράμας  – Χανιά
Κέρκυρα  – Καραϊσκάκης
Εργοτέλης  – Απόλλων Πόντου
ΠΑΣ Γιάννινα  – Απόλλων Λάρισας
Λεβαδειακός  – Απόλλων Σμύρνης
Πλατανιάς  – Παναχαϊκή

Γράψτε το σχόλιό σας

Συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα με τα στοιχεία και το μήνυμά σας:
Όλα τα πεδία είναι υποχρεωτικα.

Σχόλια με υβριστικό, απειλητικό, ρατσιστικό ή άλλο περιεχόμενο που η συντακτική ομάδα κρίνει πως δεν προσφέρουν στο γόνιμο διάλογο, δεν θα δημοσιεύονται. Παρακαλούμε να αποφεύγετε τα greeklish.