Μουσείο Τυπογραφείας

Νέα εντός έδρας ήττα για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό

Panaxaiki goal2Μια νέα εντός έδρας ήττα γνώρισε ο ΑΟΧ/Κισσαμικός, με “θύτη” αυτή τη φορά την Παναχαϊκή. Η χανιώτικη ομάδα “πληγώθηκε” από δύο κόρνερ, με τους παίκτες της Παναχαϊκής να σκοράρουν στο 23ο και στο 57ο λεπτό.

Συγκεκριμένα, το 1-0 για την ομάδα της Πάτρας έγινε σε μια φάση που θα έπρεπε κανονικά να έχει υποδειχθεί άουτ και όχι κόρνερ διότι η μπάλα βγήκε εκτός τελικής γραμμής από τα πόδια του Στεργίδη. Στην εκτέλεση του κόρνερ ήταν ο Αργυρόπουλος, για ν’ ακολουθήσει η κεφαλιά του Μωραΐτη.

Zioulis Moraitis1

Lemonis Fourlanos

Zioulis Moraitis

Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός έδειξε αντίδραση και στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου κέρδισε πέναλτι με τον Ξύδα ο οποίος ανατράπηκε από τον Βρονταρά, σκοράροντας ο ίδιος. Στην επανάληψη ωστόσο, η Παναχαϊκή έφτασε και σ’ ένα δεύτερο τέρμα και συγκεκριμένα στο 57′ όταν ξανά από κόρνερ του Αργυρόπουλου και κεφαλιά αυτή τη φορά του Φωτάκη έγινε το τελικό 1-2.

Διαιτητής: Μιχαηλίδης (ΕΠΣ Βοιωτίας). Βοηθοί: Ζησιμόπουλος (ΕΠΣ Πειραιά)-Σοφός (ΕΠΣ Βοιωτίας). 4ος διαιτητής: Γκάμαρης (ΕΠΣ Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Σελινιωτάκης (33′), Λαζαρίδης (34′), Βρονταράς (45′), Αργυρόπουλος (45′), Παντελάκης (45′), Φουρλάνος (71′), Φωτάκης (74′), Πολίμος (87′)

Α.Ο. Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Τόλι, Παντελάκης, Ζιούλης (84′ Βρεττός), Αρναούτογλου, Γκίνη, Σελινιωτάκης (68′ Αποστολίδης), Λεμονής, Τασιούλης (68′ Χαλκιαδάκης), Ξύδας, Λέο.

Παναχαϊκή (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Αργυρόπουλος (89′ Μουστακόπουλος), Σωτηράκος, Λουμπαρδέας, Μπουτζίκος (68′ λ.τρ. Πολίμος), Ντάσιος, Φωτάκης, Φουρλάνος, Στεργίδης (76′ Πολυχρόνης), Ελευθεριάδης, Μωραΐτης.