Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

Καλό “ποδαρικό” ο ΝΟΧ στην Α1 πόλο ανδρών

Ανώτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ο Ν.Ο. Χανίων/ΑΝΕΚ Lines κέρδισε 9-6 το Π. Φαληρο στην πρεμιέρα της Α1 πόλο ανδρών.
Οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά στο 1ο ημίχρονο, αλλά η ομάδα του Φαλήρου κατάφερε να μειώσει στο γκολ στην 3η περίοδο, όμως στην τελευταία η ομάδα του Ηλία Μαχαίρα έδειξε και πάλι τον καλό της εαυτό και πήρε άνετα τη νίκη, απέναντι σ’ έναν αντίπαλο με τον οποίο είχε πέρυσι ισοπαλία εντός και ήττα εκτός έδρας.
8λεπτα: 4-1, 2-1, 0-3, 3-1
Για τους νικητές 4 γκολ πέτυχε ο Νάστραν και από 1 οι Χατζηκυριακάκης, Μπατάκης Βουλγαράκης, Χαριτάκης, Κατσουλάκης, ενώ για τους φιλοξενούμενους σκόραραν οι Χαρ. Τρούλος, Γαρδίκας από 2, Τσολακούδης, Αλεξίου από 1.
* Στον αγώνα που “άνοιξε την αυλαία” της 1ης αγωνιστικής η Βουλιαγμένη νίκησε -στη Θεσσαλονίκη- 12-8 τον ΠΑΟΚ.

Ακολουθήστε τα Χανιώτικα Νέα στο Google News στο Facebook και στο Twitter.