Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Ηττα για ΑΟΧ/Κισσαμικό στο Παγκρήτιο

Μετά από δύο σερί νίκες, ο ΑΟΧ/Κισσαμικός γνώρισε την ήττα στο Παγκρήτιο στάδιο, χάνοντας από τον Εργοτέλη με 1-0.

Το γκολ που έκρινε το κρητικό ντέρμπι, το οποίο ξεκίνησε το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής για τη Φούτμπολ Λιγκ, σημείωσε στο 46ο λεπτό με ατομική προσπάθεια και σουτ, ο Τσέλιος. Στη συνέχεια ο ΑΟΧ/Κισσαμικός ανέβασε αισθητά την απόδοση του, δημιουργώντας φάσεις για να πετύχει το 1-1 με αποκορύφωμα τα δύο δοκάρια που είχε, αρχικά στο 72’ με την κεφαλιά του Φαζού, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό (73′) ο Κατσιμήτρος απέκρουσε την κεφαλιά του Κάσσου με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο και στη συνέχεια να καταλήγει στα χέρια του.

Διαιτητής: Κολυτάς (Λασιθίου). Βοηθοί: Ζήρδας (Αθηνών) – Γεωργακόπουλος (Πειραιά). 4ος διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου)

Κίτρινες κάρτες: Μπαχανάκ (12′), Παπαχρήστος (26′), Ζιούλης (36′), Μουμίν (39′), Σάλιακας (55′).

Εργοτέλης (Νίκκι Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος, Μπουτσάκης (78′ Κακούρι), Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Μπαχανάκ, Μπρους, Τσέλιος, Μπουρσέλης, Κουατένγκ (69′ Ροβίθης), Εφορντ, Ιατρούδης (88′ Καπνίδης).

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Λαζαρίδης, Τόλι, Ζιούλης, Σισέ, Φαζός, Παπαχρήστος (59′ Κάσσος), Σελινιωτάκης (49′ λ.τρ. Γκίνη), Μουμίν, Σάλιακας, Χαλκιαδάκης (55′ Αρναρέλλης), Ρίσκι