Το πρόγραμμα της προκριματικής φάσης του EURO 2020 έχει ως εξής:
1ος ΟΜΙΛΟΣ
22/03/2019 Βουλγαρία-Μαυροβούνιο 1-1
22/03/2019 Αγγλία-Τσεχία 5-1
25/03/2019 Κόσοβο-Βουλγαρία 1-1
25/03/2019 Μαυροβούνιο-Αγγλία 1-5
07/06/2019 Τσεχία-Βουλγαρία 2-1
07/06/2019 Μαυροβούνιο-Κόσοβο 1-1
10/06/2019 Βουλγαρία-Κόσοβο 2-3
10/06/2019 Τσεχία-Μαυροβούνιο 3-0
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)
Αγγλία 10-1 6 -2αγ.
Τσεχία 5-6 6 -3αγ
Κόσοβο 5-4 5 -3αγ.
Μαυροβούνιο 3-10 2
Βουλγαρία 5-7 2
07/09/2019 16:00 Κόσοβο-Τσεχία
07/09/2019 19:00 Αγγλία-Βουλγαρία
10/09/2019 21:45 Αγγλία-Κόσοβο
10/09/2019 21:45 Μαυροβούνιο-Τσεχία
11/10/2019 21:45 Τσεχία-Αγγλία
11/10/2019 21:45 Μαυροβούνιο-Βουλγαρία
14/10/2019 21:45 Βουλγαρία-Αγγλία
14/10/2019 21:45 Κόσοβο-Μαυροβούνιο
14/11/2019 21:45 Τσεχία-Κόσοβο
14/11/2019 21:45 Αγγλία-Μαυροβούνιο
17/11/2019 19:00 Βουλγαρία-Τσεχία
17/11/2019 19:00 Κόσοβο-Αγγλία
2ος ΟΜΙΛΟΣ
22/03/2019 Λουξεμβούργο-Λιθουανία 2-1
22/03/2019 Πορτογαλία-Ουκρανία 0-0
25/03/2019 Λουξεμβούργο-Ουκρανία 1-2
25/03/2019 Πορτογαλία-Σερβία 1-1
07/06/2019 Λιθουανία-Λουξεμβούργο 1-1
07/06/2019 Ουκρανία-Σερβία 5-0
10/06/2019 Σερβία-Λιθουανία 4-1
10/06/2019 Ουκρανία-Λουξεμβούργο 1-0
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)
Ουκρανία 8-1 10
Λουξεμβούργο 4-5 4
Σερβία 5-7 4 -3αγ.
Πορτογαλία 1-1 2 -2αγ.
Λιθουανία 3-7 1 -3αγ.
07/09/2019 19:00 Λιθουανία-Ουκρανία
07/09/2019 21:45 Σερβία-Πορτογαλία
10/09/2019 21:45 Λιθουανία-Πορτογαλία
10/09/2019 21:45 Λουξεμβούργο-Σερβία
11/10/2019 21:45 Πορτογαλία-Λουξεμβούργο
11/10/2019 21:45 Ουκρανία-Λιθουανία
14/10/2019 21:45 Λιθουανία-Σερβία
14/10/2019 21:45 Ουκρανία-Πορτογαλία
14/11/2019 21:45 Πορτογαλία-Λιθουανία
14/11/2019 21:45 Σερβία-Λουξεμβούργο
17/11/2019 16:00 Λουξεμβούργο-Πορτογαλία
17/11/2019 16:00 Σερβία-Ουκρανία
3ος ΟΜΙΛΟΣ
21/03/2019 Ολλανδία-Λευκορωσία 4-0
21/03/2019 Βόρεια Ιρλανδία-Εσθονία 2-0
24/03/2019 Ολλανδία-Γερμανία 2-3
24/03/2019 Βόρεια Ιρλανδία-Λευκορωσία 2-1
08/06/2019 Εσθονία-Βόρεια Ιρλανδία 1-2
08/06/2019 Λευκορωσία-Γερμανία 0-2
11/06/2019 Λευκορωσία-Βόρεια Ιρλανδία 0-1
11/06/2019 Γερμανία-Εσθονία 8-0
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4αγ.)
Βόρεια Ιρλανδία 7-2 12
Γερμανία 13-2 9 -3αγ.
Ολλανδία 6-3 3 -2αγ.
Εσθονία 1-12 0 -3αγ.
Λευκορωσία 1-9 0
06/09/2019 21:45 Εσθονία-Λευκορωσία
06/09/2019 21:45 Γερμανία-Ολλανδία
09/09/2019 21:45 Εσθονία-Ολλανδία
09/09/2019 21:45 Βόρεια Ιρλανδία-Γερμανία
10/10/2019 21:45 Λευκορωσία-Εσθονία
10/10/2019 21:45 Ολλανδία-Βόρεια Ιρλανδία
13/10/2019 19:00 Λευκορωσία-Ολλανδία
13/10/2019 21:45 Εσθονία-Γερμανία
16/11/2019 21:45 Γερμανία-Λευκορωσία
16/11/2019 21:45 Βόρεια Ιρλανδία-Ολλανδία
19/11/2019 21:45 Γερμανία-Βόρεια Ιρλανδία
19/11/2019 21:45 Ολλανδία-Εσθονία
4ος ΟΜΙΛΟΣ
23/03/2019 Γεωργία-Ελβετία 0-2
23/03/2019 Γιβραλτάρ-Ιρλανδία 0-1
26/03/2019 Ιρλανδία-Γεωργία 1-0
26/03/2019 Ελβετία-Δανία 3-3
07/06/2019 Γεωργία-Γιβραλτάρ 3-0
07/06/2019 Δανία-Ιρλανδία 1-1
10/06/2019 Δανία-Γεωργία 5-1
10/06/2019 Ιρλανδία-Γιβραλτάρ 2-0
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)
Ιρλανδία 5-1 10
Δανία 9-5 5 -3αγ.
Ελβετία 5-3 4 -2αγ.
Γεωργία 4-8 3
Γιβραλτάρ 0-6 0 -3αγ.
05/09/2019 21:45 Γιβραλτάρ-Δανία
05/09/2019 21:45 Ιρλανδία-Ελβετία
08/09/2019 19:00 Γεωργία-Δανία
08/09/2019 19:00 Ελβετία-Γιβραλτάρ
12/10/2019 16:00 Γεωργία-Ιρλανδία
12/10/2019 19:00 Δανία-Ελβετία
15/10/2019 21:45 Γιβραλτάρ-Γεωργία
15/10/2019 21:45 Ελβετία-Ιρλανδία
15/11/2019 21:45 Δανία-Γιβραλτάρ
15/11/2019 21:45 Ελβετία-Γεωργία
18/11/2019 21:45 Γιβραλτάρ-Ελβετία
18/11/2019 21:45 Ιρλανδία-Δανία
5ος ΟΜΙΛΟΣ
21/03/2019 Κροατία-Αζερμπαϊτζάν 2-1
21/03/2019 Σλοβακία-Ουγγαρία 2-0
24/03/2019 Ουαλία-Σλοβακία 1-0
24/03/2019 Ουγγαρία-Κροατία 2-1
08/06/2019 Κροατία-Ουαλία 2-1
08/06/2019 Αζερμπαϊτζάν-Ουγγαρία 1-3
11/06/2019 Αζερμπαϊτζάν-Σλοβακία 1-5
11/06/2019 Ουγγαρία-Ουαλία 1-0
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4αγ.)
Ουγγαρία 6-4 9
Κροατία 5-4 6 -3αγ.
Σλοβακία 7-2 6 -3αγ.
Ουαλία 2-3 3 -3αγ.
Αζερμπαϊτζάν 3-10 0 -3αγ.
06/09/2019 21:45 Σλοβακία-Κροατία
06/09/2019 21:45 Ουαλία-Αζερμπαϊτζάν
09/09/2019 19:00 Αζερμπαϊτζάν-Κροατία
09/09/2019 21:45 Ουγγαρία-Σλοβακία
10/10/2019 21:45 Κροατία-Ουγγαρία
10/10/2019 21:45 Σλοβακία-Ουαλία
13/10/2019 19:00 Ουγγαρία-Αζερμπαϊτζάν
13/10/2019 21:45 Ουαλία-Κροατία
16/11/2019 19:00 Αζερμπαϊτζάν-Ουαλία
16/11/2019 21:45 Κροατία-Σλοβακία
19/11/2019 21:45 Σλοβακία-Αζερμπαϊτζάν
19/11/2019 21:45 Ουαλία-Ουγγαρία
6ος ΟΜΙΛΟΣ
23/03/2019 Μάλτα-Νησιά Φαρόε 2-1
23/03/2019 Σουηδία-Ρουμανία 2-1
23/03/2019 Ισπανία-Νορβηγία 2-1
26/03/2019 Μάλτα-Ισπανία 0-2
26/03/2019 Νορβηγία-Σουηδία 3-3
26/03/2019 Ρουμανία-Νησιά Φαρόε 4-1
07/06/2019 Νησιά Φαρόε-Ισπανία 1-4
07/06/2019 Νορβηγία-Ρουμανία 2-2
07/06/2019 Σουηδία-Μάλτα 3-0
10/06/2019 Νησιά Φαρόε-Νορβηγία 0-2
10/06/2019 Μάλτα-Ρουμανία 0-4
10/06/2019 Ισπανία-Σουηδία 3-0
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)
Ισπανία 11-2 12
Σουηδία 8-7 7
Ρουμανία 11-5 7
Νορβηγία 8-7 5
Μάλτα 2-10 3
Νησιά Φαρόε 3-12 0
05/09/2019 21:45 Νησιά Φαρόε-Σουηδία
05/09/2019 21:45 Νορβηγία-Μάλτα
05/09/2019 21:45 Ρουμανία-Ισπανία
08/09/2019 16:00 Ισπανία-Νησιά Φαρόε
08/09/2019 19:00 Ρουμανία-Μάλτα
08/09/2019 21:45 Σουηδία-Νορβηγία
12/10/2019 19:00 Νησιά Φαρόε-Ρουμανία
12/10/2019 21:45 Μάλτα-Σουηδία
12/10/2019 21:45 Νορβηγία-Ισπανία
15/10/2019 21:45 Νησιά Φαρόε-Μάλτα
15/10/2019 21:45 Ρουμανία-Νορβηγία
15/10/2019 21:45 Σουηδία-Ισπανία
15/11/2019 21:45 Νορβηγία-Νησιά Φαρόε
15/11/2019 21:45 Ρουμανία-Σουηδία
15/11/2019 21:45 Ισπανία-Μάλτα
18/11/2019 21:45 Μάλτα-Νορβηγία
18/11/2019 21:45 Ισπανία-Ρουμανία
18/11/2019 21:45 Σουηδία-Νησιά Φαρόε
7ος ΟΜΙΛΟΣ
21/03/2019 Αυστρία-Πολωνία 0-1
21/03/2019 Βόρεια Μακεδονία-Λετονία 3-1
21/03/2019 Ισραήλ-Σλοβενία 1-1
24/03/2019 Ισραήλ-Αυστρία 4-2
24/03/2019 Πολωνία-Λετονία 2-0
24/03/2019 Σλοβενία-Βόρεια Μακεδονία 1-1
07/06/2019 Αυστρία-Σλοβενία 1-0
07/06/2019 Βόρεια Μακεδονία-Πολωνία 0-1
07/06/2019 Λετονία-Ισραήλ 0-3
10/06/2019 Βόρεια Μακεδονία-Αυστρία 1-4
10/06/2019 Λετονία-Σλοβενία 0-5
10/06/2019 Πολωνία-Ισραήλ 4-0
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)
Πολωνία 8-0 12
Ισραήλ 8-7 7
Αυστρία 7-6 6
Σλοβενία 7-3 5
Βόρεια Μακεδονία 5-7 4
Λετονία 1-13 0
05/09/2019 21:45 Ισραήλ-Βόρεια Μακεδονία
06/09/2019 21:45 Αυστρία-Λετονία
06/09/2019 21:45 Σλοβενία-Πολωνία
09/09/2019 21:45 Λετονία-Βόρεια Μακεδονία
09/09/2019 21:45 Πολωνία-Αυστρία
09/09/2019 21:45 Σλοβενία-Ισραήλ
10/10/2019 21:45 Αυστρία-Ισραήλ
10/10/2019 21:45 Βόρεια Μακεδονία-Σλοβενία
10/10/2019 21:45 Λετονία-Πολωνία
13/10/2019 21:45 Πολωνία-Βόρεια Μακεδονία
13/10/2019 21:45 Σλοβενία-Αυστρία
15/10/2019 21:45 Ισραήλ-Λετονία
16/11/2019 19:00 Σλοβενία-Λετονία
16/11/2019 21:45 Αυστρία-Βόρεια Μακεδονία
16/11/2019 21:45 Ισραήλ-Πολωνία
19/11/2019 21:45 Βόρεια Μακεδονία-Ισραήλ
19/11/2019 21:45 Λετονία-Αυστρία
19/11/2019 21:45 Πολωνία-Σλοβενία
8ος ΟΜΙΛΟΣ
22/03/2019 21:45 Αλβανία-Τουρκία 0-2
22/03/2019 21:45 Ανδόρα-Ισλανδία 0-2
22/03/2019 21:45 Μολδαβία-Γαλλία 1-4
25/03/2019 Τουρκία-Μολδαβία 4-0
25/03/2019 Ανδόρα-Αλβανία 0-3
25/03/2019 Γαλλία-Ισλανδία 4-0
08/06/2019 Ισλανδία-Αλβανία 1-0
08/06/2019 Μολδαβία-Ανδόρα 1-0
08/06/2019 Τουρκία-Γαλλία 2-0
11/06/2019 Αλβανία-Μολδαβία 2-0
11/06/2019 Ανδόρα-Γαλλία 0-4
11/06/2019 Ισλανδία-Τουρκία 2-1
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4αγ.)
Γαλλία 12-3 9
Τουρκία 9-2 9
Ισλανδία 5-5 9
Αλβανία 5-3 6
Μολδαβία 2-10 3
Ανδόρα 0-10 0
07/09/2019 19:00 Ισλανδία-Μολδαβία
07/09/2019 21:45 Γαλλία-Αλβανία
07/09/2019 21:45 Τουρκία-Ανδόρα
10/09/2019 21:45 Αλβανία-Ισλανδία
10/09/2019 21:45 Γαλλία-Ανδόρα
10/09/2019 21:45 Μολδαβία-Τουρκία
11/10/2019 21:45 Ανδόρα-Μολδαβία
11/10/2019 21:45 Ισλανδία-Γαλλία
11/10/2019 21:45 Τουρκία-Αλβανία
14/10/2019 21:45 Γαλλία-Τουρκία
14/10/2019 21:45 Ισλανδία-Ανδόρα
14/10/2019 21:45 Μολδαβία-Αλβανία
14/11/2019 19:00 Τουρκία-Ισλανδία
14/11/2019 21:45 Αλβανία-Ανδόρα
14/11/2019 21:45 Γαλλία-Μολδαβία
17/11/2019 21:45 Αλβανία-Γαλλία
17/11/2019 21:45 Ανδόρα-Τουρκία
17/11/2019 21:45 Μολδαβία-Ισλανδία
9ος ΟΜΙΛΟΣ
21/03/2019 Καζακστάν-Σκωτία 3-0
21/03/2019 Βέλγιο-Ρωσία 3-1
21/03/2019 Κύπρος-Σαν Μαρίνο 5-0
24/03/2019 Καζακστάν-Ρωσία 0-4
24/03/2019 Σαν Μαρίνο-Σκωτία 0-2
24/03/2019 21:45 Κύπρος-Βέλγιο 0-2
08/06/2019 Ρωσία-Σαν Μαρίνο 9-0
08/06/2019 Βέλγιο-Καζακστάν 3-0
08/06/2019 Σκωτία-Κύπρος 2-1
11/06/2019 Καζακστάν-Σαν Μαρίνο4-0
11/06/2019 Βέλγιο-Σκωτία 3-0
11/06/2019 Ρωσία Κύπρος 1-0
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4αγ.)
Βέλγιο 11-1 12
Ρωσία 15-3 9
Σκωτία 4-7 6
Καζακστάν 7-7 6
Κύπρος 6-5 3
Σαν Μαρίνο 0-20 0
06/09/2019 21:45 Κύπρος-Καζακστάν
06/09/2019 21:45 Σαν Μαρίνο-Βέλγιο
06/09/2019 21:45 Σκωτία-Ρωσία
09/09/2019 21:45 Ρωσία-Καζακστάν
09/09/2019 21:45 Σαν Μαρίνο-Κύπρος
09/09/2019 21:45 Σκωτία-Βέλγιο
10/10/2019 16:00 Καζακστάν-Κύπρος
10/10/2019 21:45 Βέλγιο-Σαν Μαρίνο
10/10/2019 21:45 Ρωσία-Σκωτία
13/10/2019 16:00 Καζακστάν-Βέλγιο
13/10/2019 19:00 Κύπρος-Ρωσία
13/10/2019 19:00 Σκωτία-Σαν Μαρίνο
16/11/2019 16:00 Κύπρος-Σκωτία
16/11/2019 19:00 Ρωσία-Βέλγιο
16/11/2019 19:00 Σαν Μαρίνο-Καζακστάν
19/11/2019 21:45 Βέλγιο-Κύπρος
19/11/2019 21:45 Σαν Μαρίνο-Ρωσία
19/11/2019 21:45 Σκωτία-Καζακστάν
10ος ΟΜΙΛΟΣ
23/03/2019 21:45 Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Αρμενία 2-1
23/03/2019 21:45 Ιταλία-Φινλανδία 2-0
23/03/2019 21:45 Λιχτενστάιν-ΕΛΛΑΔΑ 0-2
26/03/2019 19:00 Αρμενία-Φινλανδία 0-2
26/03/2019 21:45 Βοσνία/Ερζεγοβίνη-ΕΛΛΑΔΑ 2-2
26/03/2019 21:45 Ιταλία-Λιχτενστάιν 6-0
08/06/2019 Αρμενία-Λιχτενστάιν 3-0
08/06/2019 Φινλανδία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη 2-0
08/06/2019 ΕΛΛΑΔΑ-Ιταλία 0-3
11/06/2019 ΕΛΛΑΔΑ-Αρμενία 2-3
11/06/2019 Ιταλία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη 2-1
11/06/2019 Λιχτενστάιν-Φινλανδία 0-2
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)
Ιταλία 13-1 12
Φινλανδία 6-2 9
Αρμενία 7-6 6
Ελλάδα 6-8 4
Βοσνία/Ερζεγοβίνη 5-7 4
Λιχτενστάιν 0-13 0
05/09/2019 19:00 Αρμενία-Ιταλία
05/09/2019 21:45 Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Λιχτενστάιν
05/09/2019 21:45 Φινλανδία-ΕΛΛΑΔΑ
08/09/2019 19:00 Αρμενία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη
08/09/2019 21:45 Φινλανδία-Ιταλία
08/09/2019 21:45 ΕΛΛΑΔΑ-Λιχτενστάιν
12/10/2019 19:00 Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Φινλανδία
12/10/2019 21:45 Ιταλία-ΕΛΛΑΔΑ
12/10/2019 21:45 Λιχτενστάιν-Αρμενία
15/10/2019 21:45 Φινλανδία-Αρμενία
15/10/2019 21:45 ΕΛΛΑΔΑ-Βοσνία/Ερζεγοβίνη
15/10/2019 21:45 Λιχτενστάιν-Ιταλία
15/11/2019 19:00 Αρμενία-ΕΛΛΑΔΑ
15/11/2019 19:00 Φινλανδία-Λιχτενστάιν
15/11/2019 21:45 Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Ιταλία
18/11/2019 21:45 ΕΛΛΑΔΑ-Φινλανδία
18/11/2019 21:45 Ιταλία-Αρμενία
18/11/2019 21:45 Λιχτενστάιν-Βοσνία/Ερζεγοβίνη