Μουσείο Τυπογραφείας

Euroleague: Βαριά ήττα και ψάχνει ένα θαύμα ο Παναθηναϊκός

real-madritis-panathinaikosΤο κάκιστο πρώτο 10λεπτο, η τραγική βραδιά του Νικ Καλάθη (0/11 σουτ και έναν πόντο) και τα πολλά λάθη (15), έφεραν βαριά ήττα για τον Παναθηναϊκό στην Μαδρίτη, όπου που ηττήθηκε με 78-63, για δεύτερη φορά μέσα σε 48 ώρες από την Ρεάλ με και, πλέον, το έργο του για πρόκριση στο Final 4 της Euroleague γίνει εξαιρετικά δύσκολο.

Οι πρωταθλητές Ευρώπης με ρεσιτάλ τριπόντων στα πρώτο ημίχρονο (6/9) έκανε το 2-0 στη σειρά των play offs και θέλουν ακόμη μία νίκη για να βρεθούν στην καταληκτική φάση της διοργάνωσης, που εφέτος θα διεξαχθεί στην Βιτόρια.