Τρίτη, 16 Απριλίου, 2024

Επόμενη “στάση” Τρίκαλα

Δεόντως γιορτάστηκε στον ΑΟΧ/Κισσαμικό η νίκη επί του Απόλλωνα Πόντου, καθώς ο τρόπος που αυτή σημειώθηκε ήταν πραγματικά εντυπωσιακός. Τι πιο χαρακτηριστικό εξάλλου από το γεγονός ότι στα 2 λεπτά που απέμεναν από τα 5 που δόθηκαν ως καθυστερήσεις στο παιχνίδι, ο ΑΟΧ/Κισσαμικός ήταν πίσω στο σκορ…

Σίγουρα, η προχθεσινή νίκη είναι η πιο αμφίρροπη έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς, οι δε ποδοσφαιριστές ακόμα και χθες συζητούσαν το πώς κατάφεραν όχι μόνο να μη χάσουν, αλλά να βγουν νικητές από τον αγωνιστικό χώρο, όταν κατά τη διάρκεια του αγώνα είχαν δύο δοκάρια και η τύχη τους γυρνούσε στην πλάτη. Το σημαντικό είναι ωστόσο ότι δεν εγκατέλειψαν την προσπάθεια και όταν σημειώθηκε το 1-1, πίστεψαν και δικαιώθηκαν ότι μπορούσαν να φτάσουν και σ’ ένα δεύτερο τέρμα, όπως και τελικά συνέβη.

Από εκεί και πέρα, αύριο ακολουθεί η τρίτη από το τέλος αποστολή, που είναι στα Τρίκαλα απέναντι στην τοπική ομάδα. Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός θέλει να συνεχίσει το σερί των θετικών αποτελεσμάτων, όντας ήδη στα 8 ματς όπου αγνοεί την ήττα, αφού η τελευταία ήταν πριν από δύο μήνες από τον Αρη…