Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Επιστροφή στις νίκες για Πλατανιά

Επιστροφή στις νίκες για τον Πλατανιά ο οποίος κατάφερε να επικρατήσει με 2-0 του Καραϊσκάκη Αρτας χάρη σε δύο γκολ στο β’ ημίχρονο.

Η ομάδα του Γιάννη Τάτση επικράτησε μετά από 4 αγωνιστικές, όπου μετρούσε τρεις ισοπαλίες και μία ήττα, ενώ χάρη σε αυτή τη νίκη πλησιάζει την 3η θέση.

Το 1-0 σημείωσε ο Γιάννης Λουκίνας στο 63’ με κοντινό πλασέ μετά την ασίστ από τον Ουές, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 75’ ο Καραγκούνης, με σουτ, μετά την πάσα του Νίλι.

Ο Καραϊσκάκης αποδείχτηκε σκληρό καρύδι πάντως, έχοντας και δοκάρι στο 3ο λεπτό μετά την απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ψιάνο.

Διαιτητής: Χ. Βεργέτης (Αρκαδίας). Βοηθοί: Δ. Βεργέτης (Αρκαδίας), Κύριος (Αρκαδίας). 4ος διαιτητής: Κατοίκος (Αθηνών).

Κίτρινες κάρτες: Μποσέτι (35’), Τζιώρας (37’), Γυφτοκώστας (75’), Ψιάνος (82’)

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Βασιλειάδης, Ουές, Ρουσσάκης, Στ. Ποζατζίδης (62’ Λουκίνας), Κόρτσταμ (34’ λ.τρ. Πουρζιτίδης), Μάικιτς, Μποσέτι, Παπανικολάου, Καραγκούνης, Νίλι, Μιγκέλ (87’ Τσακμάκης).

Καραϊσκάκης Αρτας (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Στεφανάκος, Παπανίκου, Παναγιώτου, Ροντρίγκεθ, Καπίας (63’ Γυφτοκώστας), Παντίδος, Ψιάνος, Μασούρας, Βουκμίροβιτς, Τζιώρας, Μπαντέ (86’ Ματθαίου)