Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Επαιξε στα ίσια τον ΠΑΟΚ, έχασε άδικα

Ο Πλατανιάς αντιμετώπισε στα ίσια τον ΠΑΟΚ, μην καταφέρνοντας όμως ν’ αποφύγει την ήττα με σκορ 1-0. Το γκολ που χάρισε το τρίποντο στον “Δικέφαλο” του Βορρά σημείωσε με κοντινή προβολή μετά την κεφαλιά-πάσα του Κρέσπο, ο Μαλεζάς, στο 56ο λεπτό.

Ο Πλατανιάς ήταν για ένα ακόμη παιχνίδι αρκετά απειλητικός, αυτή τη φορά ωστόσο έδειξε σε καλή κατάσταση και η άμυνά του. Μάλιστα, πολύ καλή απόδοση είχε και ο τερματοφύλακας, Κοκκαλάς, που μετά το τραγικό λάθος που υπέπεσε στη Νέα Σμύρνη προσπάθησε να διορθώσει αυτή την κακή του εμφάνιση, όντας από τους κορυφαίους σε αυτό το παιχνίδι για λογαριασμό του Πλατανιά.

Οι γηπεδούχοι φωνάζουν για το γκολ που πέτυχε στο 4ο λεπτό ο Γκρζέλτσακ και ακυρώθηκε ως οφ σάιντ από τον β’ βοηθό Κουντουρέλη και το οποίο δεν ήταν, άρα κακώς δεν έγινε σε αυτό το σημείο το 1-0.

Ο Πλατανιάς ολοκληρώνει λοιπόν τον α’ γύρο στη Σούπερ Λιγκ, παραμένοντας στην τελευταία θέση με 6 μόλις βαθμούς και αυτό που ελπίζει είναι στο β’ γύρο να πραγματοποιήσει μια πολύ καλύτερη πορεία. Επόμενο πάντως παιχνίδι πριν το τέλος του 2017 θα είναι αυτό με τον Ολυμπιακό στο Κύπελλο την προσεχή Τετάρτη 20 του μήνα.

Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας). Βοηθοί: Κουράκης (Ηρακλείου) – Κουντουρέλης (Αθηνών). 4ος διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου).

Κίτρινες κάρτες: Βάντερσον (61’), Κάνιας (84’)

Πλατανιάς (Μανουέλ Ρόκα): Kοκκαλάς, Ουές, Στάμου (80’ Πατράλης), Καρυπίδης, Ντικαμονά, Βάντερσον, Αγγελόπουλος (70’ Στανισάβλιεβιτς), Δημούτσος, Ντεβέσα, Παπανικολάου (84’ Στόιτσεφ), Γκρζέλτσακ.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Μαλεζάς, Μαουρίτσιο (64’ Τσίμιροτ), Κάνιας (85’ Σάκχοφ), Λημνιός, Κάμπος (72’ Μπίσεσβαρ), Πέλκας, Κουλούρης.