Μουσείο Τυπογραφείας

ΟΙ?ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑ ΚΑΙ?ΑΟΧ

H?κλήρωση του τοπικού

Πραγματοποιήθηκαν χθες βράδυ στα γραφεία της ΕΠΣ Χανίων (φωτ.) οι κληρώσεις της Α´ και της Β´ κατηγορίας και όπως μπορείτε να δείτε παρακάτω οι όμιλοι δείχνουν πιο ισορροπημένοι φέτος στην Α´ σε σχέση με πέρυσι. Ακόμα τα σωματεία ψήφισαν κατά της μείωσης των ομάδων σε 16 από την επόμενη περίοδο ενώ η πρεμιέρα θα γίνει είτε στις 25 Σεπτεμβρίου είτε στις 2 Οκτωβρίου με πιο πιθανό το πρώτο Σάββατο του επόμενου μήνα. Περισσότερα στο αυριανό μας φύλλο.
ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΑΟΧ ΚΑΙ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
Ανακοινώθηκαν χθες από την ΕΠΟ, οι ορισμοί των διαιτητών για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Football League 2 (Γ´ Εθνική) και όλοι οι αγώνες θα ξεκινήσουν την Κυριακή στις 4.45μμ. Τον αγώνα του Πλατανιά με τον ΠΑΟ Ρουφ που θα διεξαχθεί στο Μάλεμε θα τον διευθύνει ο Χρήστος Ανδρονικίδης (Πειραιά) με βοηθούς τους Κοτζαμανίδη και Σταμάτη επίσης από τον σύνδεσμο Πειραιά και 4ο διαιτητή τον Μπινιχάκη (Λασιθίου) και παρατηρητή διαιτησίας τον ηρακλειώτη Συριγωνάκη.
Αξίζει να επισημάνουμε ότι οι βοηθοί στο ματς του Πλατανιά, είχαν διευθύνει το ματς Κυπέλλου του ΑΟΧ στην Αγία Παρασκευή και ειδικά ο ένας τα είχε κάνει θάλασσα στο γκολ της ισοφάρισης των γηπεδούχων.
Στο παιχνίδι του Αθλητικού Ομίλου Χανιά στο Πέραμα με τον Αίαντα Σαλαμίνας, άρχοντας της αναμέτρησης θα είναι ο Μπόρτζαρης (Αχαΐας) με βοηθούς τους Κάμζολα (Αχαΐας) και Τάμαλη (Αθηνών) με 4ο τον Παπαγεωργίου (Αθηνών) και  παρατηρητή διαιτησίας τον αρκά Γεωργόπουλο.
Τα υπόλοιπα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής θα διευθύνουν οι:
Χερσόνησος – Αγία Παρασκευή: Μολιχιτούδης,Τσιάτσιος,Κούλα (Μακεδονίας)
Ρόδος- Απόλλων Αθηνών: Μάστακας,Γουργιώτης,Κατσικογιάννης (Μακεδονίας)
Παναιγιάλειος-  Πανηλειακός: Σταθόπουλος, Σταμάτης(Δ.Αττική) Τσαγκάρης
Ηρακλής Ψαχνών – Κεραυνός Κερατέας: Νεοφυτιάδης, Κωνσταντόπουλος, Κριτσιώνης  (Κορίνθου)
Ασπρόπυργος – Παναχαϊκή: Σφακιανάκης, Γουρνάκης, Δόσης (Αθηνών)
Βύζας Μεγάρων – Κόρινθος: Μουρτζάκης, Δασκαλάκης (Ηρακλείου), Μεϊντανάς (Αθηνών)
ΕΚΔΡΟΜΗ BLUE BOYS ΣΤΟ ΠΕΡΑΜΑ
Μεγάλη εκδρομή διοργανώνουν οι Blue Boys για τον πρώτο αγώνα του ΑΟΧ μετά από 14 χρόνια στη Γ´ Εθνική με τον Αίαντα Σαλαμίνας στο γήπεδο του Περάματος την ερχόμενη Κυριακή. Τιμή εισιτηρίου με επιστροφή (ακτοπλοϊκώς) 44 ευρώ και για τον λόγο αυτό οι ενδιαφερόμενοι μπορούν μέχρι αύριο το μεσημέρι να επικοινωνούν στα τηλ.: 6944596925 και 6946064670.
ΣΕ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥ ΑΟΧ
Σε παγκρήτιο τουρνουά ποδοσφαίρου που θα διοργανώσει στις 17-19 Σεπτεμβρίου ο Εργοτέλης στο Ηράκλειο θα λάβει μέρος ο ΑΟΧ αλλά και όλες οι κρητικές ομάδες. Δηλαδή οι: Εργοτέλης (Α´ Εθνική), Κρήσσες, Τυμπάκι (Β´), ΑΟΧ και Αρίων Σητείας (Γ´).
Το πρόγραμμα των αγώνων θα γίνει γνωστό τις επόμενες μέρες.

Α? ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική
Ικαρος Μ.  – Γρανίτης
Μινώταυρος – Αστέρας Μ.
Κορωνίδα – Αρης Σ.
Παλαιόχωρα – Θύελλα Κ.
Κεραμειά – ΑΟΔΑ
2η αγωνιστική
Γρανίτης – Κορωνίδα
Μινώταυρος – Ικαρος Μ.
Θύελλα Κ. – ΑΟΔΑ
Αρης Σ. – Κεραμειά
Αστέρας Μ. – Παλαιόχωρα
3η αγωνιστική
Ικαρος Μ.  – Κορωνίδα
Παλαιόχωρα – Μινώταυρος
Κεραμειά – Γρανίτης
ΑΟΔΑ – Αστέρας Μ.
Θύελλα Κ. – Αρης Σ.
4η αγωνιστική
Γρανίτης – Θύελλα Κ.
Μινώταυρος – ΑΟΔΑ
Κορωνίδα – Κεραμειά
Παλαιόχωρα – Ικαρος Μ.
Αστέρας Μ. – Αρης Σ.
5η αγωνιστική
Ικαρος Μ.  – Κεραμειά
Γρανίτης – Αστέρας Μ.
ΑΟΔΑ – Παλαιόχωρα
Θύελλα Κ. – Κορωνίδα
Αρης Σ. – Μινώταυρος
6η αγωνιστική
Μινώταυρος – Γρανίτης
Κορωνίδα – Αστέρας Μ.
Παλαιόχωρα – Αρης Σ.
Κεραμειά – Θύελλα Κ.
ΑΟΔΑ – Ικαρος Μ.
7η αγωνιστική
Γρανίτης – Παλαιόχωρα
Κορωνίδα – Μινώταυρος
Θύελλα Κ. – Ικαρος Μ.
Αρης Σ. – ΑΟΔΑ
Αστέρας Μ. – Κεραμειά
8η αγωνιστική
Ικαρος Μ.  – Αρης Σ.
Παλαιόχωρα – Κορωνίδα
Κεραμειά – Μινώταυρος
ΑΟΔΑ – Γρανίτης
Αστέρας Μ. – Θύελλα Κ.
9η αγωνιστική
Ικαρος Μ.  – Αστέρας Μ.
Μινώταυρος – Θύελλα Κ.
Κορωνίδα – ΑΟΔΑ
Κεραμειά – Παλαιόχωρα
Αρης Σ. – Γρανίτης

2ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική
ΑΟ Περιβολίων  – Δόξα Π.
Ιωνία 2000 – Ηρακλής Ν.
Κισαμικός – Ιδομενέας
Κρ. Αστέρας – ΑΕ Κυδωνίας
Ποσειδών – Ασπίδα
2η αγωνιστική
Δόξα Π. – Κισαμικός
Ιωνία 2000 – ΑΟ Περιβολίων
ΑΕ Κυδωνίας – Ασπίδα
Ιδομενέας – Ποσειδών
Ηρακλής Ν. – Κρ. Αστέρας
3η αγωνιστική
ΑΟ Περιβολίων  – Κισαμικός
Κρ. Αστέρας – Ιωνία 2000
Ποσειδών – Δόξα Π.
Ασπίδα – Ηρακλής Ν.
ΑΕ Κυδωνίας – Ιδομενέας
4η αγωνιστική
Δόξα Π. – ΑΕ Κυδωνίας
Ιωνία 2000 – Ασπίδα
Κισαμικός – Ποσειδών
Κρ. Αστέρας – ΑΟ Περιβολίων
Ηρακλής Ν. – Ιδομενέας
5η αγωνιστική
ΑΟ Περιβολίων  – Ποσειδών
Δόξα Π. – Ηρακλής Ν.
Ασπίδα – Κρ. Αστέρας
ΑΕ Κυδωνίας – Κισαμικός
Ιδομενέας – Ιωνία 2000
6η αγωνιστική
Ιωνία 2000 – Δόξα Π.
Κισαμικός – Ηρακλής Ν.
Κρ. Αστέρας – Ιδομενέας
Ποσειδών – ΑΕ Κυδωνίας
Ασπίδα – ΑΟ Περιβολίων
7η αγωνιστική
Δόξα Π. – Κρ. Αστέρας
Κισαμικός – Ιωνία 2000
ΑΕ Κυδωνίας – ΑΟ Περιβολίων
Ιδομενέας – Ασπίδα
Ηρακλής Ν. – Ποσειδών
8η αγωνιστική
ΑΟ Περιβολίων  – Ιδομενέας
Κρ. Αστέρας – Κισαμικός
Ποσειδών – Ιωνία 2000
Ασπίδα – Δόξα Π.
Ηρακλής Ν. – ΑΕ Κυδωνίας
9η αγωνιστική
ΑΟ Περιβολίων  – Ηρακλής Ν.
Ιωνία 2000 – ΑΕ Κυδωνίας
Κισαμικός – Ασπίδα
Ποσειδών – Κρ. Αστέρας
Ιδομενέας – Δόξα Π.

Β? ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1η αγωνιστική
Πλάτανος – ΙΝΚΑ
Τιτάν – Ε.Θ.Κ.
Ικαρος Τ. – Ροδωπού
Δάφνη – Αμιλλα
Ελ.Βενιζέλος – Παγχανιακός
Χάλης – Νέοι Χανίων
Ν. Αστέρας – Σφακιά
Διαγόρας – Απόλλων
2η αγωνιστική
Τιτάν – Πλάτανος
ΙΝΚΑ – Ικαρος Τ.
Ε.Θ.Κ. – Δάφνη
Ροδωπού – Ελ.Βενιζέλος
Αμιλλα – Χάλης
Παγχανιακός – Ν. Αστέρας
Νέοι Χανίων – Απόλλων
Σφακιά – Διαγόρας
3η αγωνιστική
Πλάτανος – Ικαρος Τ.
Δάφνη – Τιτάν
Ελ.Βενιζέλος – ΙΝΚΑ
Χάλης – Ε.Θ.Κ.
Ν. Αστέρας – Ροδωπού
Απόλλων – Αμιλλα
Διαγόρας – Παγχανιακός
Νέοι Χανίων – Σφακιά
4η αγωνιστική
Δάφνη – Πλάτανος
Ικαρος Τ. – Ελ.Βενιζέλος
Τιτάν – Χάλης
ΙΝΚΑ – Ν. Αστέρας
Ε.Θ.Κ. – Απόλλων
Ροδωπού – Διαγόρας
Αμιλλα – Σφακιά
Παγχανιακός – Νέοι Χανίων
5η αγωνιστική
Πλάτανος – Ελ.Βενιζέλος
Χάλης – Δάφνη
Ν. Αστέρας – Ικαρος Τ.
Απόλλων – Τιτάν
Διαγόρας – ΙΝΚΑ
Σφακιά – Ε.Θ.Κ.
Νέοι Χανίων – Ροδωπού
Αμιλλα – Παγχανιακός
6η αγωνιστική
Χάλης – Πλάτανος
Ελ.Βενιζέλος – Ν. Αστέρας
Δάφνη – Απόλλων
Ικαρος Τ. – Διαγόρας
Τιτάν – Σφακιά
ΙΝΚΑ – Νέοι Χανίων
Ε.Θ.Κ. – Παγχανιακός
Ροδωπού – Αμιλλα
7η αγωνιστική
Πλάτανος – Ν. Αστέρας
Απόλλων – Χάλης
Διαγόρας – Ελ.Βενιζέλος
Σφακιά – Δάφνη
Νέοι Χανίων – Ικαρος Τ.
Παγχανιακός – Τιτάν
Αμιλλα – ΙΝΚΑ
Ε.Θ.Κ. – Ροδωπού
8η αγωνιστική
Απόλλων – Πλάτανος
Ν. Αστέρας – Διαγόρας
Χάλης – Σφακιά
Ελ.Βενιζέλος – Νέοι Χανίων
Δάφνη – Παγχανιακός
Ικαρος Τ. – Αμιλλα
Τιτάν – Ροδωπού
ΙΝΚΑ – Ε.Θ.Κ.
9η αγωνιστική
Πλάτανος – Διαγόρας
Σφακιά – Απόλλων
Νέοι Χανίων – Ν. Αστέρας
Παγχανιακός – Χάλης
Αμιλλα – Ελ.Βενιζέλος
Ροδωπού – Δάφνη
Ε.Θ.Κ. – Ικαρος Τ.
ΙΝΚΑ – Τιτάν
10η αγωνιστική
Σφακιά – Πλάτανος
Διαγόρας – Νέοι Χανίων
Απόλλων – Παγχανιακός
Ν. Αστέρας – Αμιλλα
Χάλης – Ροδωπού
Ελ.Βενιζέλος – Ε.Θ.Κ.
Δάφνη – ΙΝΚΑ
Ικαρος Τ. – Τιτάν
11η αγωνιστική
Πλάτανος – Νέοι Χανίων
Παγχανιακός – Σφακιά
Αμιλλα – Διαγόρας
Ροδωπού – Απόλλων
Ε.Θ.Κ. – Ν. Αστέρας
ΙΝΚΑ – Χάλης
Τιτάν – Ελ.Βενιζέλος
Ικαρος Τ. – Δάφνη
12η αγωνιστική
Παγχανιακός – Πλάτανος
Νέοι Χανίων – Αμιλλα
Σφακιά – Ροδωπού
Διαγόρας – Ε.Θ.Κ.
Απόλλων – ΙΝΚΑ
Ν. Αστέρας – Τιτάν
Χάλης – Ικαρος Τ.
Ελ.Βενιζέλος – Δάφνη
13η αγωνιστική
Πλάτανος – Αμιλλα
Ροδωπού – Παγχανιακός
Ε.Θ.Κ. – Νέοι Χανίων
ΙΝΚΑ – Σφακιά
Τιτάν – Διαγόρας
Ικαρος Τ. – Απόλλων
Δάφνη – Ν. Αστέρας
Ελ.Βενιζέλος – Χάλης
14η αγωνιστική
Ροδωπού – Πλάτανος
Αμιλλα – Ε.Θ.Κ.
Παγχανιακός – ΙΝΚΑ
Νέοι Χανίων – Τιτάν
Σφακιά – Ικαρος Τ.
Διαγόρας – Δάφνη
Απόλλων – Ελ.Βενιζέλος
Ν. Αστέρας – Χάλης
15η αγωνιστική
Πλάτανος – Ε.Θ.Κ.
ΙΝΚΑ – Ροδωπού
Τιτάν – Αμιλλα
Ικαρος Τ. – Παγχανιακός
Δάφνη – Νέοι Χανίων
Ελ.Βενιζέλος – Σφακιά
Χάλης – Διαγόρας
Ν. Αστέρας – Απόλλων

Γράψτε το σχόλιό σας

Συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα με τα στοιχεία και το μήνυμά σας:
Όλα τα πεδία είναι υποχρεωτικα.

Σχόλια με υβριστικό, απειλητικό, ρατσιστικό ή άλλο περιεχόμενο που η συντακτική ομάδα κρίνει πως δεν προσφέρουν στο γόνιμο διάλογο, δεν θα δημοσιεύονται. Παρακαλούμε να αποφεύγετε τα greeklish.